آموزش مدل سازی داینامیک در تری دی مکس

آموزش مدل سازی داینامیک در تری دی مکس

این فیلم یک آموزش رایگان از مهندس پوریا عباسی است. در این سری از آموزش ها با آموزش مدل سازی داینامیک در تری دی مکس آشنا می شوید و با مفهوم داینامیک مدلینگ آشنا می شوید و در سه بخش از سطح مقدماتی تا پیشرفته یاد خواهید گرفت تا هرچه بیشتر از پارامتر ها و شناور ها در ۳DS MAX استفاده کنید. این روش برای مدل کردن احجامی که به صورت مودولار و تکرار شونده مدل سازی میشوند میتواند سرعت کار شما را چنیدن برابر کند همچنین برای مدل سازی هایی با ریتم های هماهنگ و پارامتریک نیز میتوان از آن استفاده کرد.

برای درک بهتر موضوع دو پروژه مورد بررسی قرار میگیرد. پروژه اول evolo  هست. مدلسازی این پروزه بصورت داینامیک هست بدین صورت هنگامی که خطوط و ورتکس های مدل پایه اول را تغییر می دهیم، مدل داینامیک دیگر نیز تغییر میکند.

تری دی مکس نرم افزاری است که پایه ای nodebase دارد واین قبیل نرم افزارها قابلیت مدلسازی پیچیده را دارند. در این  آموزش مفهوم داینامیک با مثال توصیح داده است . مثال کاربردی این قابلیت  زمانی است که بخواهیم یک مدل را در چندین لول مختلف بصورت یکسان انجام دهیم مثلا صد لول داریم و برای همه کف طبقه و نرده و پروفیل و پنجره و .. داریم از این روش استفاده می کنیم و منظور این است که برای صد طبقه یکسری عملیات مشخص داریم که می خواهیم تکرار شود ولی الزاما شکل هر کدام میتواند شبیه هم نباشد. این مفهوم به طور کامل در فیلم ها توضیح داده شده است

مطالعه کنید  مدل سازی فرکتال در تری دی مکس
آموزش تری دی مکس

۱.

۲

۳

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.