تکنیک های پایه مدل سازی در ۳dsmax

تکنیک های پایه مدل سازی در ۳dsmax

این فیلم یک آموزش رایگان است که توسط پوریا عباسی مدرس پک آموزش تری دی مکس ارائه شده و تکنیک های پایه مدل سازی در ۳dsmax پرداخته می شود .این آموزش ها سطح مبتدی و با ساده ترین روش هاست تا دوستان با مباحث اولیه مدل سازی در ۳dmax آشنا شوند.یکی  از کاربردی ترین این تکنیک ها مدل سازی به کمک دستورات مدل سازی متنوع spline است.

آموزش با ترسیم یک باکس شروع می شود که تعداد سگمنتها در  طول و عرض و ارتفاع زیاد شده و با کمک editpoly  قسمت هایی از پلی گان رو  بصورت رندوم و در طول یک خط سلکت میکنیم. پلی گان های سلکت شده را دیتچ میکنیم. پلی گانها جدید را در polygon modeling  یک توپولوژی می دهیم. شکل بدست آمده رو به ادیت پلی گان تبدیل میکنیم. از edge  های حاصل از شکل را  creatshape در حالت  Linear می زنیم تا خطوط حاصل از توپولوژی باقی بماند. خطوط حاصل را Enable in renderer کرده و ضخامت آن را بر اساس نیاز تغییر می دهیم.

برای اینکه کار دیتیل بهتری داشته باشد، پلی گانهای روی سطح میز را گرفته و پلی گانها جدید را در polygon modeling یک توپولوژی جدید می دهیم. به پلی گانهای انتخابی یک bevel می دهیم تا یک دیتیل بر روی سطح میز ایجاد شود.

 

مطالعه کنید  نحوه ترسیم دیاگرام ایزومتریک در فتوشاپ
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.