ایجاد spline رندوم در تری دی مکس

ایجاد spline رندوم در تری دی مکس

در این آموزش های رایگان که توسط پوریا عباسی ارائه شده است، سعی در یاد گیری تکنیک های پایه مدل سازی در تری دی مکس میکنیم. در این آموزش به ایجاد spline رندوم در تری دی مکس در سطح مبتدی و با ساده ترین روش ها آموزش داده شده تا دوستان با مباحث اولیه مدل سازی در ۳dmax آشنا شوند.یک اسکریپت ساده که در این آموزش بررسی شده است به شما کمک میکند تا قادر به ساخت خطوط سیمی پیچیده و رندوم باشید.

برای ترسیم این شکل با کمک دستور spline  یک خط رندوم ترسیم کرده، چند ورتکس های بدست آمده از ترسیم را بصورت رندوم جدا میکنیم و با دستور move  آن ها را جابجا می کنیم. سپس تعداد دیگری از ورتکس ها را بصورت رندوم انتخاب کزده و به با دستور move  آن را جابجا می کنیم. ورتکس ها را روی جابجایی میکنیم که ورتکس های بالا قابلیت گذاشتن یک سطح صاف و روی میز را داشته و ورتکس های پایین مانند پایه میز عمل کند. حال به خط ترسیم شده یک ضخامت می دهیم. و برای جلوگیری از شکست کرو ها کیفیت خط ترسیم شده را به بالاترین اندازه می رسانیم.

در این مرحله قسمت باکس بالا رو ترسیم نموده تا مدل میز کامل شود. این ترسیم را نیز میتوان به کمک یک اسکریپت انجام داد که در فیلم ترسیم به وسیله اسکریپت نیز توضیح داده شده است.

مطالعه کنید  آموزش مدل سازي دايناميک در تری دی مکس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.