عادت های عجیب و غریب معماران برتر

عادت های عجیب و غریب معماران برتر

معماران معروف از دور به راحتی یا تحسین می شوند و یا مورد سرزنش قرار می گیرند ، ولیکن عادت های عجیب و غریب معماران برتر که در صفات انسانی آنها موجود است به چشم می آید .با توجه به اینکه ی همه ی ما دارای عادت ها و روشهای بخضوصی برای خودمان هستیم ، درک روشنی از این نداریم که چگونه آنها به یکی از قابل توجه ترین شخصیت ها در زمینه کاری خود تبدیل شدند .عادتهای چندین معمار که در ادامه به آنها اشاره میشود به قسمت هایی از فرآیند خلاقانه آنها برای رسیدن به موفقیت اشاره می کند .اینکه شیوه ی استراحت آنها چگونه است یا اینکه مشخصه اصلی رفتار آنهاشامل چه چیزهایی است .برخی از این موارد الهام بخش و برخی دیگر تعجب برانگیز می باشد .اما همه ی این موارد اشاره کوتاهی به نوع تفکر اصلی برای رسیدن به سطح حرفه ای در رشته تخصصیشان یعنی ، معماری دارد. .

بازی با برج موزیکال (آقا و خانم ایمز)

معمار

آقا و خانم ایمز در زمینه کاری خود موفق بودند و بالغ بر ۹۰۰ طرح در حوزه های مختلف (معماری ،گرافیک ،مبلمان ،اسباب بازی ،موسیقی ) تولید کرده اند ،که برج موزیکال یکی از این موارد می باشد که این برج ۵ متری که طرحی همانند زیلوفون داشت . تازه واردان تمام روز با این وسیله بازی می کردند .این موضوع برای ایمز مهم بود ،زیرا معتقد بود که شنیدن سازی با این وسیله که افراد می نواختند مستقیما با روحیات آنها ارتباط دارد .و می تواند اطلاعات ارزشمندی را از آن کسب کرد .

مطالعه کنید  5 نکته برای بهبود بخشیدن به شبیه سازی معماری

بی‌خوابی شبانه( داوینچی، باکمینسترفولر، فرانک لوید رایت و لویی کان)

معمار

می توان گفت که اکثر معماران دارای الگوی منظمی برای خواب خود نیستند ،ولیکن در این میان تعدادی از معماران دارای عادت های خاص تری بودند . لئوناردو داوینچی، باکمینسترفولر، و فرانک لویدرایت به جای خوابیدن درهنگام شب، در طول روز در چندین نوبت می خوابیدند .شاید جالب باشد که بدانید لویی کان تمام روز را به تدریس می گذراند و بعد از آن تا ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب می خوابید و بعد از اینکه بیدار میشد روز کاری خود را آغاز میکرد.

صعود هرساله به کوهستان افسانه‌ای نروژ( اسنوهتا)

کوه نوردی شاید یکی از عجیب ترین تمرینات دفتر معماری باشد ،مگر اینکه اسنوهتا باشید .دفتر معماری اسنوهتا نامش را ازکوهی که در اسطوره ها ی نروژی خانه ی خدایان نورس بوده است می گیرد .به همین دلیل صعود سالیانه ی آنها به این کوه زیاد عجیب به نظر نمی رسد .هدف این کوهنوردی با توسعه دادن شرکت تغییر کرده است . به طوری که کریگ دایکرز که یکی از موسسین شرکت می باشد می گوید “ما از این زمان برای صحبت کردن در مورد وضعیتی که درآ ن قرار داریم و جایی که می خواهیم باشیم استفاده می کنیم . قبلا هدف فقط کوهنوردی بوده است ولی اخیرا این کار معنی دار تر شده است .

خودشیفتگی زیاد( زاها حدید)

معمار

شاید به جرات می توان گفت که مهم ترین فرد زندگی زاها حدید خودش بوده است .به طور مثال برای رسیدن به مصاحبه ای که از طرف مجله ی وگ در خانه ی خودش برگزار می شد چندین ساعت تاخیر داشت . و یا در آپارتمانش تنها از مبلمانی که خودش آنها را طراحی کرده بود استفاده می کرد .درحالی که بیشتر نزدیکان زاها حدید معتقدند که دارای قلب مهربانی بود ،اما این خودشیفتگی در باورهای اصلی او قرار داشت .به قول خودش “نه ” هرگز برای من معنایی ندارد و هرگز دست روی دست نگذاشته ام تا دیگران هرکاری که دوست دارند انجام دهند .

مطالعه کنید  آشنایی با ویژگی های نرم افزار Quixel Mixer 2019

نوع‌ دوستی زیادی ( ایلین گری)

ایلین گری ایده های طراحی خود را از افرادی که دوستشان داشت الهام می گرفت .که نمونه این رفتار را در طراحی خانه‌یE.1027 که برای مرد مورد علاقه اش ژان بادوویچی ساخته بود به وضوح می توان دید .که حتی نامی هم که برا ی این بنا درنظر گرفته شده بود “رمز عاشقانه “بود . حرف E برای ایلین و اعداد ۱۰۲۷ به شماره حروف J،BوG-به ترتیب برای نام‌های ژان، بادوویچی و گری- در الفبا مرتبط بودند.

جاسوسی اطراف ساختمان‌ها و زیر نظر گرفتن ساکنانش ( دنیس اسکات براون)

معمار

هنگامی که از دنیس اسکات براون پرسیدند کجای فعالیتش جذاب تر است ،گفت تماشای مخفیانه مردمی که در ساختمان های من زندگی می کنند .او در بازدیدی که از مربع پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا داشت دانشجویی را دید که بر روی یکی از سکوی پله مانند همانند زنبوری نشسته بود که این دقیقا همان تصور او در هنگام طراحی بود .همان طور که در طرحش گویا بود دانشجویانش دلیل پوزخند ها این زن مسن و دامن پوش را نمی دانستند و از رفتار او گیج می شدند .

دراز کشیدن در تاریکی و فکر کردن( آی. ام.پی)

همانطور که آی ام پی می گوید در طول دوران زندگی اش بیشتر از آن که بر روی کاغذ طراحی کند در ذهنش طراحی کرده است .و بهترین ایده های او در تخت و تاریکی شکل گرفته است .یکی از عادت های او این بوده است که هرازگاهی به توالت رفته و تند تند ایده هایش را روی کاغذ بیاورد .که اگر این طرح هایی که ترسیم کرده است به خوبی ایده هایی که در ذهنش ترسیم کرده بود نمی شدند دوباره به تختش برمیگشت و از نو شروع می کرد .این رسم و رسومی که شب ها داشت ،باعث شده بود که حتی خودش هم نداند که منبع این الهاماتی که به صورت زیادی رویایی بودند ، چیست .

مطالعه کنید  ویری نکست برای اسکچاپ و ویژگی های آن

خوردن وعده‌های غذایی تک‌رنگ( لوییس باراگان)

 

می‌گویند شما آن چیزی هستید که می‌خورید. بنابراین برای معماری که طرفدار رنگ‌هاست (لوئیس باراگان )به‌هیچ‌وجه بعید نیست که فقط غذاهای صورتی بخورد.

دور زدن با پورشه( ریکاردو اسکوفیدیو)

همه‌ی ما روش‌های خاصی برای تخلیه خشم‌مان داریم. ریکاردو اسکوفیدیو از استودیو طراحی Diller Scofidio + Renfro این کار را با یک پورشه‌ی وانیلی مدل ۱۹۶۳ انجام می‌دهد. اسکوفیدیو عاشق ماشین است و تابه‌حال صاحب ماشین‌هایی چون ساب ۹۶، آلفا رومئو ۲۰۰۰ GTV و جگوارXK150 i بوده است. ریکاردو از کیفیتِ گره‌گشاییِ رانندگی با سرعت‌ بالا زیاد می‌گوید. او مشخصاً دیوانه‌ ی ماشین‌هاست.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.