۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد

۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد

متریال های ساختمانی از این جهت مهم هستند که بدن ما مستقیما با آن ها در تماس است : با دستگیره های سرد فلزی ،دیوارهای گرم چوبی و پنجره های شیشه ای محکم ،همه این ها می توانید جو و روحیه ی فضا را تغییر دهند .اما اگر بگوییم یک دستگیره شیشه ای ،متریال فلزی سرد برای دیوارها ،و یک پنجره چوبی گرم (که چوب ها دارای شفافیت باشند ) انتخاب متریال ها وابسته به شکل ،عملکرد و موقعیت جغرافیایی باشد و این سه از یکدیگر جدا نیستند .در اینجا ما به معرفی ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد می پردازیم که در دایره واژگان هر معماری باید تعریف شده باشد .همانند متریال های آشنایی (بتن و فولاد )و یا متریال هایی که ممکن است برای خوانندگان ناشناخته باشد .همچنین لینک هایی برای جستجو و پیدا کردن اطلاعات بیشتر برای هر متریال موجود است . با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

بتن

۱- بتن

بنیادی ترین متریال موجود در جهان می باشد ،که هر روزه مواد اولیه جدیدی برای ساخت آن کشف می شود .با این حال اثرات زیست محیطی قابل توجهی نیز دارد ،مانند اثرات کربنی که تا ۵ درصد از استاندارد های جهانی بالاتر است .برای اطلاعات بیشتر برای دستیابی به اطلاعاتی برای طراحی با بتن ،مرکز بتن ،مجموعه ای از گزارشات مفیدی که بسیاری از آنها باثبت نام در سایت قابل دستیابی می باشد ،قابل ارائه است .

چوب

۲-چوب

یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین متریال های مورد استفاده در سراسر جهان ،قطعا چوب می باشد .این ماده با توجه به پیشرفت های روزانه علم می توانددر فرم های مختلف همراه با شفافیت در ساخت و سازهای ساختمان های بلند کاربرد داشته باشد .این تنوع مواد به ارتقاعات آنها وابسته است .مرجع reThink Wood دارای مجموعه های عالی برای یادگیری و طراحی با استفاده از چوب می باشد.

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

فولاد

۳-فولاد

 

اسکلت بیشتر ساختمان ها از جنس فولاد می باشد و معمولا برای تقویت سازه ازآن استفاده می شود .اما در نمونه های مختلف به عنوان یک پوسته زیبا نیز کاربرد دارد .مرجع SteelConstruction.info هر چیزی را که شما نیاز است در مورد فولاد بدانید ارائه می دهد .

مطالعه کنید  آموزش چند ترفند نقاشی دیجیتال
پلاستیک

۴-پلاستیک

اگر چه به نظر غیر قابل انعطاف و ارزان باشد ولی در مورد پلاستیک نباید زود قضاوت کرد ما همواره مقدار زیادی از آن را تولید می کنیم .چرا مواد پلاستیکی که در معماری کاربرد دارد را بازیافت نکنیم ؟نظرتان در مورد فناوری چاپ سه بعدی چیست ؟
انجمن شیمی آمریکا با تحقیقاتی که بر روی خواص پلاستیک ها به عنوان ماده ای که می تواند در معماری کاربردی باشد ,تحقیقاتی انجام داده است که می توانید از طریق لینک a rundown of their major uses in architecture به آن دسترسی داشته باشید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

سنگ

۵-سنگ

ماده ای که در تمام دوره های زمانی مختلف در سراسر جهان قابل استفاده بوده است .سنگ دارای تنوع گسترده ای در زمینه های بافت ،رنگ می باشد و شاید یکی از نقاط قوت آن میتواند این باشد که با توجه به سنگین بودن آن می تواند به فرم های مختلفی تبدیل شود .
موسسه ساختمانی سنگ دارای اطلاعات گسترده ای در زمینه اسناد و مشخصات برای بسیاری از سنگ های رایج است.

پارچه

۶-پارچه

پارچه ها بیشتر در غالب سازه های کششی مورد بررسی قرار گرفته اند ،با این وجود در قسمت های مختلفی از آنها استفاده می شود از جمله :صندلی های باربری ،فضاهای بادی ،پارچه های ریخته گری ،پارچه هایی که در صنعت چوب استفاده می شوند .مجله معماری پارچه دارای مجموعه مقالات فنی برای معماران است .در حالی که راهنمای منابع یک نمای کلی از محصولات موجود در بازار می باشد.

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

شیشه

۷-شیشه

شیشه جزو متریال هایی است که می تواند شفافیت و عبور نور را برای ما میسر کند و یکی از عناصر مهم در جهان معاصر است .شیشه متریالی است که در حال پیشرفت و تغییرات زیاد در زمینه هوشمند سازی می باشد . مرکز آموزشی PPG Glass یک مکان عالی برای یادگیری بیشتر در این زمینه می باشد .

مطالعه کنید  قسمت دوم آموزش کمپانی ITOO SOFTWARE
آجر

۸-آجر

برخلاف شکل مستطیل که برای بهتر قرار گرفتن در دست دارد ..معماری آجر در ساختمان هایی که دارای سازه های زیبایی با ساختار مناسبی طراحی شده اند ،خودشان را نشان داده است .مخترعان همچنین روش هایی برا استفاده از در ساختمان های کوچکی که مبحث پایداری مطرح است ابداع نموده اند .انجمن توسعه و گسترش آجر دارای دارای منابع برای آگاهی بیشتر در مورد آجر است .

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

کولار

۹-کولار

ماده ای قوی تر از زره های فلزی با قدرت کششی فوق العاده عالی می باشد که برای ساخت و سازهای بزرگ مفید و به صرفه است .به دلیل سختی کمتری که در ترکیباتش موجود است می تواند اصلاحاتی را در مورد ساختارهای باربری بزرگ انجام دهد .به عنوان یک ماده ای که نسبتا جدید است ، چند منبع اطلاعاتی در مورد آن موجود می باشد .اما این مقاله و کتابهای جان فرناندز ، نقطه های خوبی برای شروع می باشند .

بامبو

۱۰-بامبو

استفاده از بامبو به طور کلی طبق شرایط موجود اقلیمی هر پروژه معماری می باشد .به دلیل اینکه بامبو بسیار حساس است و در عین حال با توجه به اینکه انعظاف پذیر و محکم است که می تواند در بسیاری از موارد مفید باشد .

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

فیبرهای کربنی

۱۱- فیبرهای کربنی

سلول فتوولتائیک

تلاش های زیادی در زمینه مواد فیبر کربنی صورت گرفته است .۵ برابر قوی تر از فولاد است .دو برابر متراکم تر،و وزن کمتری دارد .از آنجاییکه ترکیب فیبرهای کربن به صورت انعطاف پذیر می باشد ؛ باعث می شود با اتصال آنها به میله ها سطوح انعطاف پذیری را برای شما ایجاد نماید .

۱۲-سلول های فتوولتائیک

بالا بردن صفحات فتولتائیک از سطح زمین و استفاده از آنها برای نمای ساختمان مرسوم نمی باشد .با توجه به پیشرفت تکنولوژی این سلول ها نیازی نیست که لزوما بر روی سقف قرار بگیرند ، آژانس بین الملی برای طراحی صفحات فتوولتائیک در ساختمان ها به صورت رایگان در دسترس می باشد .

مطالعه کنید  14 بازی برای خلاقیت معماران

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

زمین

۱۳-زمین

زمین یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که ما به خاطر قابلیت همه جانبه آن و سهولت استفاده از آن در مقیاس های کوچک می توانیم در مورد آن فکر کنیم .دارای قابلیت فشرده سازی مدول ها ، و ایجاد سطوح آزاد است و قابلیت بازیافت در خود زمین راهم دارا می باشد .

زباله

۱۴-زباله

ما روزانه مقدار زیادی زباله تولید می کنیم که شامل محدوده وسیعی از مواد می باشد .اما اینکه ما زباله هایمان را بشناسیم یک ایده و راهکار عالی برای معماران آینده است .برای مثال تبدیل سیگار به مواد ساختمانی یا بطری های پلاستیکی به دیوارهای مقاوم در برابر زلزله ،اینگونه بازیافت ها به گونه ای تحسین برانگیز هستند .

با مقاله ۱۶ متریالی که هر معمار باید بشناسد در استودیو آپ همراه ما باشید.

کاه

۱۵-کاه

ایجاد کردن یک محیط تابع فضای خارجی ،محافظت در برابر باران ، و ترکیب شدن با مواد طبیعی از خصوصیات آن می باشد .و تنها چند ترکیب می باشد که استفاده کاه در آنها مطلوب است .جای تعجبی وجود ندارد که در گذشته سقف هایی که از کاه دارای محبوبیت زیادی بودند .

مواد ارگانیک

۱۶-مواد ارگانیک

با نابودی گسترده زیستگاه هایی که در سرتاسر جهان اتفاق می افتد، شناختن ساختارهای آلی که توسط حیوانات تولید شده است، چیزی است که بهتر است قبل و بعد از آن انجام شود. ما نمی توانیم چگونگی استفاده آنها از مواد را یاد بگیریم ،بلکه فرصت هایی را برای ما ایجاد می کند تا از طریق ترکیب مواد آلی که در دسترس خودمان داریم با معماری ما هماهنگ شود .همانند تمام مواد، دسترسی و هزینه نقش مهمی را ایفا می کند .
مطمئنا شاید برخی از این مواد در اطراف شما موجود نباشند ،از منابع و موادی که در اطرافتان هستند آگاهی پیدا کنید و در زمینه کاربرد آنها تحقیق کنیددر این صورت مطمئنا منابع کاملی خواهید داشت .

منبع http://www.archdaily.com

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.