اصول ساخت متریال پارکت

اصول ساخت متریال پارکت

در این فیلم آموزشی شما نحوه ساخت متریال و شیدر پردازی یک پارکت را آموزش خواهید دید، البته این فیلم آموزشی با موتور رندر VRay می باشد اما اصولی که در فیلم آموزش داده می شود برای تمامیه موتور رندر ها همانند Corona ثابت می باشد، پس بدون در نظر گرفتن موتور رندر سعی کنید اصول را یاد بگیرید.

تکسچر مورد نظر خود را انتخاب کنید به Diffuse بدهید ، برای اینکه بتوانید برجستگی و فرورفتگی پارکت را به خوبی نشان دهید تکسچر سیاه و سفید را که مقدار رنگ سفید آن بیشتر است را به Bump  می دهید سپس تکسچر سیاه و سفیدی که مقدار رنگ سیاه آن بیشتر است را به Reflect  می دهید، تا از طریق استفاده این ۳ تکسچر به ساخت پارکت طبیعی بپردازید.

کرونا یک موتور جدید رندرینگ است که از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. موتور رندر کرونا با سرعت چشم گیری در حال پیشرفت است. پک آموزش کرونا در زمستان ۹۵ به عنوان اولین پک آموزش کرونا در ایران منتشر شد.

موتور رندر کرونا  corona renderer  فعلا برای نرم افزار ۳ds max , Cinema 4D ارائه می شود و به صورت کامل امکانات و قابلیت های این نرم افزار را پشتیبانی می کند . تا به امروز ( تا این لحظه) نسخه ۳ اخرین نسخه کرونا میباشد و  آپدیت آموزش کرونا ۳ هم با اخرین نسخه کرونا آموزش داده شده است.

برای موتور رندر Corona هیچ محدودیتی در زمینه مدل وجود ندارد و شما با یک تبدیلگر ساده که درون خود Corona میباشد و با یک کلیک ساده میتوانید تمام مدل ها و متریال های VRay  را به Corona تبدیل کنید و حتی شما میتوانید تمام نور های Vray  را هم با همین تبدیلگر ساده به Corona تبدیل کنید. بنابراین می توان مدل ها و متریال های وی ری به سادگی قابل تبدیل به کرونا می باشد.

مطالعه کنید  آموزش MassFX و Physx Painter در 3dmax

 

فایل تمرینی :  http://tinyurl.com/h3ntc8v

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.