نحوه ساخت Volume Light در VRay و ۳DMax

نحوه ساخت Volume Light در VRay و ۳DMax

در این ویدئو به نحوه ساخت Volume Light در VRay و ۳DMax پرداخته می شود. در این آموزش شما می توانید با استفاده از  VRayEnvironmentFog  اقدام به ساخت یک Volume Light یا پرتو نور در موتور رندر VRay کنید.

مدلینگ این فضا در نرم افزار ۳D max  انجام شده است . متریال پردازی و نورپردازی این فضا در موتور رندر VRay انجام شده است .

نور پردازی این فضا بر حسب این که نور ورودی خورشید که در بیرون از فضا گذاشته شده از روزنه های چوب وارد فضا می شود و بر روی چه نقاطی تابیده می شود تعیین می کند که نورهای  Vray light  در چه نقاطی و با چه جهتی گذاشته شود تا تاثیر این تابش بیشتر درک شود.

که در انتها با استفاده از VRayEnvironmentFog اقدام به ساخت یک Volume Light در موتور رندر VRay کنید.

شما میتوانید از طریق این لینک صحنه را دانلود کنید .

سیستم استفاده شده در این آموزش :
Intel i7-3930K | 32GB RAM | GTX 770 | Quadro M6000

منبع :https://www.chaosgroup.com/vray/3ds-max

وی ری یکی از کاربردی ترین پلاگین ها برای تری دی مکس است که به تازگی نسخه قابل استفاده در ۳ds max 2019 اون منتشر شده است. با استفاده از V-Ray Next بدون اینکه نیاز باشه اطلاعات زیادی از نحوه عمل موتور رندر وی ری بدونید می تونید صحنه های بسیار جالب و زیبایی رو رندر کنید. با نصب Vray اجزاء و عناصر مختلفی به محیط مکس افزوده میشود.نور های Vray،اشیاء Geometric آن ، مواد و بافت های موجود در آن، دوربین ، سایه زن ها و از همه مهمتر سربرگ رندر آن که با تنظیماتش ، امکان کنترل کلیه پارامتر های صحنه را فراهم میکند.

مطالعه کنید  ساخت جزییات سطوح سخت به آسانی

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.