نورپردازی و رندر و پست پروداکشن فضای داخلی

نورپردازی و رندر و پست پروداکشن فضای داخلی

در این فیلم آموزش نحوه رسیدن به یک رندر واقعی و نورپردازی و رندر و پست پروداکشن فضای داخلی را با استفاده از ۳D max ۲۰۱۷ و Vray 3.4 آموزش خواهید دید.
نحوه نورپردازی در این آموزش نشان می دهد  که هنگام نورپردازی یک فضا توجه کنید به مکانهایی که نور اصلی و کمکی فضا از آنها تامین می شود.

برای مثال نور اصلی که از پنجره وارد می شود و فضا را روشن می کند و نورهای دیگری داخل فضا وجود دارند همانند نور هالوژن ها، و در انتها به اعمال تغییرات بر روی رندر در نرم افزار فتوشاپ می پردازیم تا به تم رنگی مورد نظر خود دست یابیم.

نکته : تمام آموزش هایی که برای موتور رندر ویری گذاشته می شود اصول آن با موتور رندر corona یکسان می باشد.

پست پروداکشن چیست؟ 

پست پروداکشن یا پرداخت پس از رندر، اما من تعبیر دیگری برای این واژه در نظر گرفتم. ” بخش روح دمیدن به رندر” بدین صورت که خروجی های رندر شما فارغ از اینکه از چه نرم افزاری وارد فتوشاپ  ( photoshop ) شده است بدون هیچ گونه محدودیتی می توانید فقط و فقط با تکیه بر توانایی تکنیکال ( که تکنیک ها را در این پکیج آموزش  فرار خواهید گرفت) و با تکیه بر خلاقیت فردیتان، صحنه خود را به صورت باور نکردنی در زیباترین حالت ممکن آرایش کنید و به معنای واقعی به صحنه خود روح بدمید.

ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻌﻤﺎﺭﺍﻥ ﻭ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﮐﺎﺭﺍﻥ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﺭﻧﺪﺭ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺻﻼﺡ و خروجی بهتر اصطلاحا پست می کنند، یعنی در یک نرم افزار ویرایش عکس مانند فتوشاپ تصحیح می کنند.

مطالعه کنید  آموزش ساخت پوسته با استفاده از پلاگین Paneling Tools

منبع :www.facebook.com/endesigneer

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.