آموزش مدلسازی طاق و Unwarp با کمک Normal Bump

آموزش مدلسازی طاق و Unwarp با کمک Normal Bump

در این فیلم به آموزش مدلسازی طاق و Unwarp یک ابزار کلاسیک با تکنیک تکسچر Normal Bump پرداخته شده است.  در این آموزش شما نحوه مدلسازی از ابتدای ترسیم طاق و سپس آنرپ و تکسچر گذاری یک ابزار کلاسیک در نرم افزار ۳D max را فراخواهید گرفت، نکته قابل توجه در این آموزش این است که شما نیاز ندارید که تمام جزییات ابزار کلاسیک را مدل کنید بلکه با تکنیک تکسچر مدلینگ و با بهره گیری از تکسچر Normal می توانید مدل خودتان را با توجه به تکسچری که مد نظر دارید  شبیه سازی کنید به نحوی که تفاوت کمی با مدلسازی واقعی و پر جزییات داشته باشد.

ترسیم طاق به کمک ابزار arc انجام می شود. برای ضخامت دادن در بخش مدیفایر آرک تیک render in render  و render in viewport را فعال کرده و ابعاد ضخامت را زیاد می کنیم. ورتکس های انتهای آرک ترسیم شده را گرفته و امتداد می دهیم تا مدل آرک تکمیل تر شود.

تقریبا ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻌﻤﺎﺭﺍﻥ ﻭ ﺳﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﮐﺎﺭﺍﻥ برای تبدیل طراحی های دو بعدی خود به یک نرم افزار سه بعدی مانند ۳dmax نیاز دارند تا بتواند طراحی و ایده های دو بعدی خود را به طرحی سه بعدی و قابل درک برای کارفرما و افراد دیگر تبدیل نمایند. در فیلم زیر میتوانید این آموزش و تکنیک جدید برای آنرپ کردن به کمک نرمال بامپ را مشاهده کنید چرا که راه حلی سریع و مناسبی را برای مدلسازان معماری ارائه شده است.

مطالعه کنید  آموزش اسکریپت Quick Batch Render

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.