نحوه ادغام تکسچر نوشته با متریال اصلی دیوار در موتور رندر کرونا

نحوه ادغام تکسچر نوشته با متریال اصلی دیوار در موتور رندر کرونا

در این آموزش شما نحوه ادغام تکسچر نوشته با متریال اصلی دیوار و مشخص کردن جایی که میخواهیم تکسچر نوشته در آن قسمت قرار گیرد و همچنین تغییر رنگ آن در موتور رندر کرونا را فرا خواهید گرفت، نرم افزار هایی که برای این آموزش استفاده شده اند ، ۳DMax -Photoshop-Corona می باشند.

در نرم افزار فتوشاپ آماده سازی تکسچر را برای این ادغام کردن فراخواهید گرفت سپس در نرم افزار ۳d max با استفاده از تکسچر ساخته شده در فتوشاپ متریال دیوار و نوشته روی آن را می سازیم.

یک دیوار ساده داریم که میخواهیم یک تکسچر را روی دیوار بیاندازیم. تکسچر ساخته شده در فتوشاپ را با پسوند PNG  سیو می کنیم. با کمک اینتراکتیو کرونا به سادگی می توان این ترکیب دو متریال را انجام داد .آنچه که دارای اهمیت است یو وی درست تکسچر است تا در مکان مناسب قرار بگیرد. باید توجه داشت چنل تکسچر دوم با تکسچر اولیه که دیوار است یکی نباشد تا هر کدام یک یو وی جداگانه داشته باشند. حال وقت آن است که دو متریال ساخته شده را با هم ترکیب کنیم. برای این منظور از Corona layer استفاده میکنیم . کرونا لیر دارای این خاصیت است که دو متریال به واسطه یک ماسک با هم ترکیب می شوند. ماسک میتواند یک تکسچر باشد. از آنجا که برای قرار گیری این تکسچر ماسک نیز نیاز به یک یو وی داریم به چنل یو وی بایستی توجه شود.

 

مطالعه کنید  مدل سازی پارامتریک قفسه کتاب
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.