٩ ایده برای داشتن فضای کار خانگی مفید

٩ ایده برای داشتن فضای کار خانگی مفید ( Home Office )

در این مقاله به بررسی ٩ ایده برای داشتن فضای کار خانگی مفید معماری پرداخته ایم. دوری مسیرها و ساعات کاری طولانی ( از صبح تا بعد از ظهر) آن هم در فضایی کوچک ، حواس پرتی در محل کار، شلوغی محیط کار و مهم تر از همه گیر کردن در ترافیک در ساعات پیک رفت و آمد همه و همه سبب شده تا بسیاری از افراد امروزه کار در منزل را ترجیح ‌ دهند.
در این بین افرادی هستند که شغلشان آنلاین بوده بدون اینکه نیاز به ترک منزل داشته باشند ، این دسته از افراد بسیار فعال تر و شادترند و همچنین هیچ کس آنها را قضاوت نمی‌کند و اهمیتی ندارد که در ساعت ۱۰ صبح هم چنان لباس خواب به تن داشته باشند یا اینکه برای ناهار چه میخورند.
اما برای این کار به فضایى احتیاج است که به آنها اجازه دهد ساعات کاری موثر و موفقیت آمیزی در منزل داشته باشند. صادقانه بگویم مثل روز روشن است اگر فضایى را که در آنجا کار میکنید ،دوست نداشته باشید ، اوقات سختی را سپری خواهید کرد.

در اینجا ٩ ایده طراحی برای داشتن فضای کاری مفید در منزلتان را به شما نشان می‌دهیم :

فضاى مناسب را پیدا کنید.

اختصاص یک فضای مناسب در خانه به دفتر کار ممکن است به نظر معقول نباشد اما، زمانی را در نظر بگیرید تا تمام گزینه های پیش روی خود را بررسی کنید. ممکن است در نظر داشته باشید کوچک‌ترین اتاق یا اتاق خواب را انتخاب کنید ، اما به نظرتان یک اتاق بزرگتر و آفتابگیر انتخاب بهترى نیست ؟ گهگاهی وقتی که مهمان ها به شما سر میزنند، می توانید از اتاق استفاده های بیشتری کنید.
اگر شما یک خانه بزرگ و لوکس دارید، همچنین باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا می خواهید در محیط پر رفت آمد باشید یا نه، اگر به دنبال بهترین انتخاب هستید، یک اتاق خارج از اتاق نشیمن به دور از سر و صدا و رفت آمد را انتخاب کنید. همچنین برای آن دسته از افراد که به دنبال آرامش هستند یک اتاق خواب اضافى زیر راه پله، آرامش و دنج بودن را تامین میکند.

مطالعه کنید  ١٠ روش به کارگیری رنگ در طراحی سرویس بهداشتی

همه چیز را آماده داشته باشید:

شما نمی‌توانید وسایل گران قیمت خود را در اتاق لباسشویی قرار دهید، پس انتظار نداشته باشید دفتر کار شما بدون نقص باشد تا زمانیکه از مداد، کاغذ، پاکت نامه و مهم تراز همه شارژرها پر شده باشد. اگر چه دیگر وقتی برای بسته بندی کردن ناهار احتیاج ندارید و هرچه زمان بیشتری به کار اختصاص دهید بهتر است، اما استراحت کردن را فراموش نکنید.

ایده فضای کار
ایده فضای کار

استفاده کردن از نور طبیعی :

همه ما میدانیم که انسان‌ها وقتی در معرض نور طبیعی قرار می گیرند حس سرزندگی پیدا میکنند (وامیدوارند که نتیجه خوبی را بگیرند و موثر باشند) ،از تمام پنجره هایی که در اختیار دارید استفاده کنید و به وجود پنجره در فضای کارتان اهمیت بدهید، استانداردهای اتاق را زیر پا بگذارید و تا آن جا که فضا اجازه میدهد میزتان را به دیوار پنجره نزدیک کنید.
شما می توانید از موقعیت مکانی انتخاب شده لذت ببرید بدون اینکه از نور شدید و مستقیم اذیت شوید.

استفاده کردن از نور مصنوعى :

وقتی که فضای بیرون تاریک باشد، همه پنجره های موجود در دنیا هم نمی توانند نور کافى شما را تامین کنند پس، از نور های مصنوعی غافل نشوید. این یک فرصت عالیست که دفتر خود را با نورهای تزئینی طراحی کنید. علاوه بر اینها یک چراغ کار، چراغ رومیزی و حتی چراغ بلند پایه دار زمینی می تواند ترکیب و تنوع گسترده ای را ایجاد کند. این موارد برای کار در زمستان وقتی که روزها کوتاه و شب ها بلند است، ایده های بسیار ایده‌آلیست.

وسایلی را که باید بایگانی شوند، بایگانی و ذخیره کنید:

یکی از بخش های شگفت انگیز کار در اتاق کار، این است که خبرى از قفسه هاى طبقه بندی شده فلزی که در شرکتها وجود دارند در محیط کار شما نیست .
اما فراموش نکنید که شما همچنان به جایی برای بایگانی اسناد و کاغذهای مهمتان نیاز دارید. به دنبال راه حل های ذخیره سازی شیک اما کارامد باشید. برای کسانی که دوست دارند اسناد خود را عمودی نگه دارند قفسه مجله مناسب است، ولی اگر شما مثل من کاغذ های زیادی را جمع می کنید از یک جعبه ساده استفاده کنید که مرتب و منظم باشد.

مطالعه کنید  ایده هایی برای اتاق بازی کودکان
ایده فضای کار
ایده فضای کار

راحتی در محیط کار :

می توانید از یک ایده عالی و الهام بخش برای دفتر کارتان استفاده کنید. روی پین برد عکس های مورد علاقه خود را بزنید. این نکته را بدانید که هر چیز کاملى لزوما صحیح نیست، از خودتان ابتکار به خرج بدهید و این را درنظر داشته باشید که در پایان روز باید عملکرد خوبی داشته باشید. حرف اول را انتخاب صحیح یک میز و صندلی مناسب می‌زند. شما مجبور نیستید بدنبال یک صندلی چرمی سیاه رنگ و بزرگ باشید، اما شما باید از انتخاب پشتی صندلی مناسب که راحتی شما را فراهم می کند اطمینان حاصل کنید. و این مورد را به خاطرتان بسپارید که صندلی های پلاستیکی و چوبی مشمول این قضیه نمی شوند.
با تنظیم اندازه ارتفاع پایه ی مانیتور، همراستا کردن سطح مانیتور با چشم از گردن خود محافظت کنید.
اگر سطح مانیتور پایینتر از چشمانتان باشد شما با نگاه کردن برروى صفحه نمایش، پلکهایتان را تا حدودی بسته میشود و موجب خستگی شما خواهد شد. بنابراین برای پایه های مانیتور میتوانید از بین گزینه های بسیاری که در بازار موجود می باشد یک انتخاب مناسب برای شرایط خودتان داشته باشید .

از گیاهان برگ سبز استفاده کنید :

این موضوع بر کسی پوشیده نیست که یک یا دو گلدان تفاوت زیادی در اتاقتان ایجاد می کند. از گلدانهایی که احتیاج به مراقبت بالایی ندارند استفاده کنید. ساکولنت (نوعی کاکتوس) گزینه مناسبی برای این موضوع می باشد. همچنین میتوانید از گیاهان کلاسیک تر مانند گیاه ماری ( زبان مادر شوهر در فارسی ) استفاده کنید.
اگر از آن دسته افرادی هستید که در منزلتان از گل و گیاه نگهداری میکنید، چندتایی بردارید و در نزدیکی میز کارتان قرار دهید.

مطالعه کنید  ایده هایی برای اتاق بازی کودکان
ایده فضای کار
ایده فضای کار

راحتی را برای خودتان به ارمغان بیاورید :

همانطور که راحت بودن در خانه استفاده از شلوار راحتی تعریف میشود، برای محیط کار استفاده از میز و صندلی مناسب راحتی حساب میشود. اگر فضای کافی برای محیط کارتان دارید، می توانید از یک صندلی اضافه برای تماس های تلفنی و یا حتی برای اوقات استراحت و تفریحتان استفاده کنید.
اگر در دفتر کار خودتان مراجعه کننده دارید می توانید یک فضایی را هم به آن اختصاص دهید. در اینجا دو سوال مطرح میشود، اول اینکه آیا قرارهای ملاقات کاری رسمی هستند یا نه. دوماً اینکه آیا صندلی های راحتی و ساده برای این مراجعه کننده ها مناسب هستند یا نه؟. بهره وری مناسب و چیدمان فضای کاری نیاز به تفکر و پاسخ به این دست سوالات دارد.

شخصی سازی محیط کار:

این مساله که شما دفتر کار اختصاصی خودتون را دارید به این معنی نیست که نباید جذابیت برای خود شخص شما داشته باشد، میتوانید برای برقراری ارتباط بهتر با محیط کارتان از عکس های خانوادگی یا نقل قول های الهام بخش و یا حتی آثار هنری و وسیله های معنی دار استفاده کنید.
تا به حال دفتر کار خانگی برای خودتان درست کرده اید
اگر تا الان دفتر کار خانگی و اختصاصی خودتان را داشته اید، ببینید چه چیزی یا چه مواردی در دفتر کارتان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است! آیا بعد از خواندن این مطلب چیزی را تغییر خواهید داد؟
از اینکه این موارد رو در اختیار ما بگذارید خوشحال خواهیم شد. در قسمت نظرات اجازه دهید ما هم از این موارد مطلع شویم.

منبع : http://freshome.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.