آموزش spacing tools

آموزش spacing tools

این فیلم یک آموزش رایگان تری دی مکس است و به آموزش spacing tools می پردازد و توسط پوریا عباسی مدرس پک آموزش تری دی مکس مقدماتی ارائه شده است. کپی کردن در مکس روش های گوناگونی دارد. و هر کپی دارای یکسری خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد است. مثلا دستور array یکی از روش های کپی کردن است که در سه راستای مشخص قابل move  و rotate  و scale کردن است و یک کپی بصورت خط یو سطحی و حجمی می دهد.

نگه داشتن shift در هنگام استفاده کردن move, rotate , scale نیز یکی دیگر از روش های تکثیر  و کپی کردن است. همچنین با استفاده از clone  و  mirror  نیز میتوان کپی گرفت. اما در این آموزش به یک ابزار دیگری برای کپی کردن به نام اسپیسینگ تولز  پرداخته می شود. هنگامی که بخواهیم تکثیر  و کپی بر روی یک مسیر منحنی ایجاد شود بر روی آبجکت از دستور اسپیسینگ تولز را انتخاب کرده و کلید میان بر آن بصورت Shift +I  می باشد. با زدن  pick path  مسیر منحنی یا هر مسیر دلخواهی را انتخاب کرده و تعداد کپی ها را مشخص کرده و اگر گزینه Follow فعال شود، آبجکت ها از شیب خط پیروی کرده و بر اساس خط منحنی چرخش می یابند.

کپی کردن آبجکت دلخواه در طول یک مسیر مشخص یکی از پرکاربرد ترین تکنیک های تکثیر در ۳dsmax میباشد. در این آموزش با این ابزار کاربردی آشنا  می شوید.

مطالعه کنید  برش ليزر در تری دی مکس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.