مدلسازی صندلی در تری دی مکس

مدلسازی صندلی در تری دی مکس

این فیلم یک آموزش مدلسازی صندلی در تری دی مکس مقدماتی است ( مدلسازی اموزش پارامتریک ) است که توسط دکتر سامر سیاری محقق و معماری پیشرو است ضبط شده که در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه معماری خود را کسب کرد و در چند کشور مختلف نماینده و مدرس رسمی Autodesk شد.
وی سابقه همکاری با زاها حدید و چندین دانشگاه به نام در زمینه تحقیقات معماری را دارد .وی در این سری آموزش ها مفاهیم مدل سازی داینامیک و پارا را به ساده ترین شکل آموزش داده است که بی شک برای شما مفید خواهد بود.
مدلسازی صندلی با ترسیم یک معکب با تقسیم بندی زیاد شروع می شود. برای اینکه بتوان تغییرات  درستی در شکل بوجود آورد به آن یک مدیفایر Bend می دهیم تا بتوانیم شکل را خم کنیم. با استفاده از گیزمو Bend  نیز می توان محل خم شدن شکل را نیز تغییر دارد. برای درست کردن فرم کلی شکل از انیمیشن تری دی مکس استفاده می کنیم. و مسیر حرکت آبجکت را انیمیشن می دهیم. برای تکثیر و کپی کردن آبجکت اولیه از snapshot استفاده می کنیم. در طول مسیر حرکت آبجکت به تغییر اندازه و مقیاس و جابجا شدن گیزمو Bend انیمیشن می دهیم تا در طول مسیر تغییرات اندازه و خم شدن به واسطه انیمیشن شکل بگیرد.

هدف از مدلسازی پارامتریک چیست؟

آشنایی با تکنیک های ساده نرم افزار ۳dsmax و پلاگین ها و اسکریپت های آن در کنار یاد گیری اصولی و کامل پلاگین para3d به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به نرم افزار دیگری مانند راینو و یا گرس هاپر بتوانید از پس پیچیده ترین مدل سازی ها و پوسته های پارامتریک را با مدلسازی پارامتریک در para3d و مکس در کمترین زمان برآیید.

مطالعه کنید  آموزش Speed Tree

مجموع این پلاگین ها و اسکریپت ها به شما این امکان را میدهد که برای پروژه هایی که از نظر زمانی یا هزینه ای امکان وقت گذاشتن را ندارند بدون نیاز به para3d به نمونه هایی مشابه کارهای انجام شده با این پلاگین برسید با صرف زمان بسیار کمتر.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.