آموزش گنبد پارامتریک مقدماتی

آموزش گنبد پارامتریک مقدماتی

این فیلم یک آموزش رایگان است ( مدلسازی پارامتریک ) است  و به گنبد پارامتریک مقدماتی پرداخته شده است که توسط دکتر سامر سیاری محقق و معماری پیشرو است ضبط شده که در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه معماری خود را کسب کرد و در چند کشور مختلف نماینده و مدرس رسمی Autodesk شد. وی سابقه همکاری با زاها حدید و چندین دانشگاه به نام در زمینه تحقیقات معماری را دارد.وی در این سری آموزش ها مفاهیم مدل سازی داینامیک و پارامتریک را به ساده ترین شکل آموزش داده است که بی شک برای شما مفید خواهد بود.
آموزش با ترسیم یک نیم کره شروع می شود. در حالت Edit poly صفحه زیر نیم کره حذف می شود. یک چند ضلعی کوچک برای قرار گرفتن بر روی نیم کره ترسیم شده و برای ضخامت دادن به ان از مدیفایر sweept استفاده شده است. با کمک دستور scatter چند ضلعی ترسیم شده بر روی سطح کره توزیع می شود. با استفاده از تغییر شعاع چند ضلعی میتوان شکل تداخل چند ضلعی را بر روی سطح تغییر داد تا چند ضلعی ها با هم ترکیب شود و تداخل داشته باشد. با کمک دستور edit poly و سافت سلکشن، تعدادی از ورتکس ها را انتخاب کرده و با کمک مدیفایر vol.select  به تغییرات اندازه های ضخامت چند ضلعی ها می پردازیم تا سطوح دارای ضخامت یکسان نباشد.

هدف از مدلسازی پارامتریک چیست؟

آشنایی با تکنیک های ساده نرم افزار ۳dsmax و پلاگین ها و اسکریپت های آن در کنار یاد گیری اصولی و کامل پلاگین para3d به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به نرم افزار دیگری مانند راینو و یا گرس هاپر بتوانید از پس پیچیده ترین مدل سازی ها و پوسته های پارامتریک را با مدلسازی پارامتریک در para3d و مکس در کمترین زمان برآیید.

مطالعه کنید  مدلسازی صندلی در تری دی مکس

مجموع این پلاگین ها و اسکریپت ها به شما این امکان را میدهد که برای پروژه هایی که از نظر زمانی یا هزینه ای امکان وقت گذاشتن را ندارند بدون نیاز به para3d به نمونه هایی مشابه کارهای انجام شده با این پلاگین برسید با صرف زمان بسیار کمتر.

مزیت های پک مدلسازی پارامتریک چیست؟

۱. بیش از ۱۵ ساعت آموزش از به روز ترین تکنیک های مدل سازی در نرم افزار ۳dmax و همچنین پلاگین ها و اسکریپت های کاربردی در آن به همراه فایل ها وروش نصب و کرک هر یک می باشد. این آموزش ها در ۳۵ قسمت آموزش پروژه محور آموزش داده شده.

۲. ۱۴ جلسه آموزش روش کار و مقدمات پلاگین para3d و همچنین ۱۴ جلسه آپدیت پک مدلسازی پارامتریک شامل آموزش تکنیک های جدید تر و پیشرفته تر که در ورژن های اخیر این نرم افزار به آن اضافه شده.

۳. ۱۵ جلسه مثال های کاربردی و مدل سازی صفر تا ۱۰۰پروژه های گوناگون در para3d به همراه آشنایی کامل با روش های گوناگون گسترده گرفتن از مدل های سه بعدی برای برش لیزر و ماکت سازی به صورت کامل به همراه مثال های معماری

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.