آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی-قسمت ۱۰

آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی-قسمت ۱۰

این فیلم یک آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی ( مدلسازی پارامتریک ) است که توسط دکتر سامر سیاری محقق و معماری پیشرو است ضبط شده که در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه معماری خود را کسب کرد و در چند کشور مختلف نماینده و مدرس رسمی Autodesk شد. وی سابقه همکاری با زاها حدید و چندین دانشگاه به نام در زمینه تحقیقات معماری را دارد.وی در این سری آموزش ها مفاهیم مدل سازی داینامیک و پارامتریک را به ساده ترین شکل آموزش داده است که بی شک برای شما مفید خواهد بود.
 آموزش از ترسیم یک مخروط شروع می شود که تعداد سگمنت های ارتفاع و ساید کم می شود. مخروط ترسیمی در حالت Instance کپی می شود. یک مدیفایر edit poly به کل مخروط ها اعمال می شود تا همه ابجکت ها با هم قابل تغییر باشد. ورتکس های راس مخروط سلکت می شود و مدیفایر Ripple  به آن اعمال می شود. عدد اول Amplitude را تغییر می دهیم تا ورتکس ها در ارتفاع های متفاوتی قرار گیرد.
از ترسیمات shape بخش section  را انتخاب می کنیم و یک سطح مقطع در شکل بوجود می آوریم. خط سکشن را در محل مورد نظر قرار داده تا بزرگی و کوچکی مقطع در سطح مناسبی دیده شود.
به خطوط حاصل از سکشن یک مدیفایر Extrude می دهیم تا خطوط ضخامت بگیرد. و یکبار هم ضخامت را با sweep کنتری میکنیم که کدام یک از Extrude  یا Sweep  نتیجه بهتری به ما میدهد. sweep  با سطح مقطع  bar  نتیجه ای بهتری را نشان میدهد.
.
مطالعه کنید  برش ليزر در تری دی مکس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.