آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی-قسمت ۱۱

آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی-قسمت ۱۱

این فیلم یک آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی ( مدلسازی پارامتریک ) است که توسط دکتر سامر سیاری محقق و معماری پیشرو است ضبط شده که در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه معماری خود را کسب کرد و در چند کشور مختلف نماینده و مدرس رسمی Autodesk شد. وی سابقه همکاری با زاها حدید و چندین دانشگاه به نام در زمینه تحقیقات معماری را دارد.وی در این سری آموزش ها مفاهیم مدل سازی داینامیک و پارامتریک را به ساده ترین شکل آموزش داده است که بی شک برای شما مفید خواهد بود.
در این آموزش ابتدا یک صفحه ترسیم شده که تعدادی زیادی تقسیم بندی دارد. با استفاده از Edit poly تمام پلی های صفحه را گرفته و با دستور insert poly تمام پلی ها را به داخل insert  میکنیم. پلی گان های قسمت داخلی را پاک میکنیم و با استفاده از soft selection و morpher ورتکس های انتخابی را مجدد insert میدهیم تا ضخامت قسمت های مختلف پلی گان های باقی مانده بر اساس soft selection تغییر کند.
این روش یک مثال کاربردی برای رسیدن به احجام پارامتریک است. در مدیفایر vol select یک قسمت برای اپلود تکسچر وجود دارد که می توان هر تکسچر را وارد نمود تا تغییرات پارامتریک بر روی آن تصویر ایجاد شود.برای این آموزش تصویر یک درخت در بخش مدیفایر مپ وارد می شود و با توجه به رنگ ها در سافت سلکشن ضخامت صفحات پلی تغییر میکند. با زدن تیک invert  میتوان صفحات  پرو خالی را جابجا نمود. با تکنیک می توان تصاویر متفاوتی استفاده کرد.
مطالعه کنید  آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی parametric
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.