آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی parametric

آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی parametric

این فیلم یک آموزش مدل سازی پارامتریک مقدماتی parametric  ( مدلسازی پارامتریک ) است که توسط دکتر سامر سیاری محقق و معماری پیشرو است ضبط شده که در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه معماری خود را کسب کرد و در چند کشور مختلف نماینده و مدرس رسمی Autodesk شد. وی سابقه همکاری با زاها حدید و چندین دانشگاه به نام در زمینه تحقیقات معماری را دارد. وی در این سری آموزش ها مفاهیم مدل سازی داینامیک و پارامتریک را به ساده ترین شکل آموزش داده است که بی شک برای شما مفید خواهد بود.
در این فیلم ابتدا با استفاده از یک اسکیس دستی و اصلاح پرسپکتیو در فتوشاپ شروع می شود. با استفاده از ابزارهای فتوشاپ خطوط مورد نظر سکلت و به شکل یک صفحه در می آید و سپس وارد فتوشاپ سه بعدی می کند تا صفحه اکسترود گرفته و به صورت یک حجم شود. حجم ساخته شده را وارد تری دی مکس کرده و edge  های اضافی را پاک میکند تا یک حجم درست و قابل قبول داشته باشیم.
سپس مدیفایر Tesselect  تعداد سگمنت های مدل را زیاد کرده و با مدیفایرهای xform و FFD به تغییر شکل حجم پرداخته شده است. حجم ساخته شده را وارد Autodesk make  کرده و با تنظیم کردن اعداد طول و عرض و ارتفاع حجم، آن را به تعداد زیادی تقسیم بندی میکنیم.

مطالعه کنید  هندسه فرم پارامتریک
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.