آماده سازی مدل های پرینت سه بعدی برای فروش در نرم افزار راینو

آماده سازی مدل های پرینت سه بعدی برای فروش در نرم افزار راینو

در این آموزش رایگان مجتبی زارعی مدرس پک راینو به آموزش آماده سازی مدل های پرینت سه بعدی برای فروش در نرم افزار راینو می پردازد. در این آموزش یاد میگیرین چگونه یک فایل را برای پرینت سه بعدی آماده کنید و چه فایلی برای پرینت سه بعدی بهینه است. فایل بهینه فایلی است که کیفیت خوبی داشته باشد و زمان پرینت آن زمان پایینی باشد. اگر فایلی با کیفیت مناسب داشته باشیم و زمان پرینت بالا باشد، فایل مورد نظر فایل مطلوب و مناسبی نیست.

نرم افزار راینو در این چند سال بدلیل تولید ابزار های حرفه ای در زمینه ی مدل سازی سه بعدی توانسته است با دیگر نرم افزار های مدل سازی سه بعدی به صورت جدی به رقابت بپردازد.

در این نرم افزار پوسته های پیچیده با دستورات ساده قابل مدل سازی می باشد.سطوح پیچیده ی تولید شده با راینو بسیار سبک تر از سطوحی مشابه تولید شده با نرم افزار های مش می باشد. امکان فرم‌ پردازی و مدل‌سازی فرم‌های آزاد سه‌بعدی؛ دقت فوق‌العاده؛ امکان ویرایش و تغییرات نامحدود؛ سرعت فوق العاده بالا در مدلسازی؛ رابط کاربری جذاب؛ ساخت مستند بسیار دقیق؛ قابلیت ترسیمات دو بعدی در کنار مدلسازی سه بعدی؛ بهره گیری از پلاگین های مختلف با کابردهای ویژه جهت افزایش کارایی و قدرت مدلسازی؛ ارتباط قوی با سایر نرم افزارهای دوبعدی و سه بعدی موجود و امکان تبادل فایل با سایر نرم افزارهای مرتبط و … از ویژگی های این نرم افزار می باشد.

راینو از تمام فرمت‌های دوبعدی و سه بعدی رایج پشتیبانی می‌کند و امکان تبادل فایل با تمام نرم‌افزارهای مدلسازی (از جمله Solidworks, Catia, 3DsMax, Sketchup و…) را به کاربر می‌دهد. همچنین برای نمونه‌سازی سریع (Rapid Prototyping)، راینو با سخت‌افزارهای موجود نیز به خوبی هماهنگ است و سرعت بالایی دارد.
چاپ سه بعدی
نرم افزار Rhino 3D روی تعدادی پلاگین تکیه می کند که چاپ سه بعدی را تسهیل می کنند و اجازه Export کردن فرمت های STL و OBJ را می دهند که هر دوی آنها توسط پرینترهای سه بعدی و خدمات چاپ سه بعدی بسیاری پشتیبانی می شوند.

 

 

در این آموزش نحوه آماده سازی یک مدل برای پرینت سه بعدی توضیح داده می شود.

[aparat id=”uDrPL”]

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *