ترفند دوم از ۵ ترفند تاثیر گذار در شبیه سازی معماری

ترفند دوم از ۵ ترفند تاثیر گذار در شبیه سازی معماری

در این مقاله به بررسی عمق ترفند دوم از ۵ ترفند تاثیر گذار در شبیه سازی معماری پرداخته می شود. تصاویر معماری در مورد آشکار سازی فضا و در نتیجه عمق است. اکثر مردم درک خوبی از نور و سایه دارند زیرا اکثر برنامه های رندر به طور خودکار این کار را انجام میدهند، با این حال، در بسیاری از تصاویری که من می بینم، اغلب فضای اتمسفر فراموش می شود. اضافه کردن مه به تصویر کمک زیادی به ایجاد عمق میدان در تصویر شما خواهد کرد. در این آموزش با چند قدم ساده ایجاد مه را یاد می گیرید.

فکر میکنم وقتش شده که یکی از تکنیک های بابراس رو بهتون آموزش بدم. اگر نقاشی های او را دیده باشید قطعا متوجه شدید که دارای چه عمق میدان های خوبی هستند او این کار با کم زیاد کردن اشباع رنگی و تیرگی آنچه در جلو کادر قرار دارد و روشن و بیرنگ کردن آنچه در دور دست هاست ( نظیر کوهستان ها) انجام میدهد و به راحتی تجسم فاصله و عمق را در ذهن بیننده تداعی میکند. این کار موجب تمایز بین بک گراند و فورگراند میشود. این ترفند بابراس در ایجاد عمق قابل تعمیم به تصویرسازی های معماری نیز هست . اضافه کردن مه به تصویر یکی از ترفند هایی است که موجب ایجاد حس عمق در تصویر خواهد شد و کار گذاشتن آن تنها چند ثانیه از فرصت شما را میگیرد اما همین چند ثانیه به میزان زیادی حس و حال فضای شما را دگرگون خواهد کرد. اغلب در تصاویر با دید پرنده استفاده از مه یک خط افق محو ایجاد کرده که زمین را به اسمان وصل میکند. همچنین این فرصت ایجاد میشود که برای پرزانت یا ساخت پورتفولیو تصویر خود را به راحتی با تصاویر دیگر یا تصویر پس زمینه ادغام کنید. در طی سال ها تکنیک های مختلفی برای ایجاد مه دیده ام به طور مثال نرم افزار اسکچ آپ نیز قابلیت مه گذاری دارد. اکثر برنامه های رندر نیز توانایی ایجاد مه را دارند اما من ساده ترین روش را در پیش میگیرم و آن ساخت مه در فوتوشاپ است. شاید این دقیق ترین راه نباشد اما سریع ترین و ساده ترین راه است.

شبیه سازی معماری

ابتدا یک لایه جدید ایجاد کرده و آن لایه را در بالای تمام لایه ها قرار دهید سپس یک براش نرم با رنگ سفید انتخاب کرده و شفافیت آن را حدود ۱۰ درصد بگذارید. سپس در جایی که افق رو به محو شدن است مه با غلظت بالا ایجاد کنید
در ادامه چند نمونه از کار های خودم، قبل و بعد اضافه شدن مه را مشاهده میکنید.

شبیه سازی معماری
شبیه سازی معماری
شبیه سازی معماری
شبیه سازی معماری
شبیه سازی معماری
شبیه سازی معماری

منبع : www.visualizingarchitecture.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • آپ TV
  • ترفند دوم از ۵ ترفند تاثیر گذار در شبیه سازی معماری