انیمیشن‌ معماری یک فیلم کوتاه معماری ایجاد شده در یک کامپیوتر می باشد. یک کاربر بوسیله کامپیوتر و نرم افزارهایی ازجمله تری دی مکس ( ۳d Max ) و افترافکت و با استفاده از یک موتور رندر مانند کرونا ( Corona ) ساختمانی را همراه با منظره طبیعی به وجود می‌آورد و گاهی اوقات آدم ها و خودروها را نیز حرکت می‌دهد. برخلاف ارائه معماری، که هر تصویر نتیجه یک جهت از یک منظره است، انیمیشن معماری یک مجموعه ازصدها یاحتی هزاران تصویر ثابت است. هنگامی که این تصاویر مونتاژ و پخش شد، اثر فیلم تولید شده بسیار شبیه یک فیلم دوربین واقعی است، با این تفاوت که همه تصاویر مصنوعی است و به وسیله کامپیوتر خلق شده‌اند. ممکن است کامپیوتر، محیط ایجاد شده اطراف ساختمان را به منظور کمک به افزایش واقعیت و انتقال بهتر آن با محیط پیرامون ساختمان اضافه کند؛ همه اینها می‌تواند قبل از ساخته شدن پروژه به طراحان وسهام داران یک دیدگاه واقه بینانه از پروژه تکمیل شده بدهد.

ارائه‌های حرفه ای معماری اغلب همراه با انیمیشن‌ معماری استفاده می‌شوند.

انیمیشن‌های معماری بدون بلند پروازی ارائه‌های شرکت‌های کامپیوتری کوچک به حساب نمی‌آیند، زیرا وقت کم انسان و زمان ارائه کامپیوتری مستلزم تولید تعداد زیادی عکس‌های تکی است. همه استودیوها نرم‌افزار توان جمع‌آوری و ترکیب کردن مراحل فیلم و به ترتیب حرکت دادن آن را ندارند.

برخی از شرکت‌های کوچکتر درکیفیت بالای رندرهای کامپیوتری صحنه‌های تکی تخصص دارند. انیمیشن‌های معماری به تیم بزرگی از هنرمندان و انیماتورهای رندر گیری نیاز دارند و همچنین به یک چارچوب زمانی طولانی برای تکمیل یک پروژه انیمیشن احتیاج دارند.

استودیوی معماری آپ دیکی از حرفه ای ترین استودیو ها در زمینه ساخت انیمیشن معماری در ایران می باشد.

انیمیشن معماری به آیندهای روشن بیش از آنچه که معماران و توسعه دهندگان واقعی املاک و مستغلات در برنامه‌های بازار یابی خود از انیمیشن کامپیوتری استفاده می‌کنند، توجه دارند.

در پک آموزش جامع کرونا در یکی از آموزش ها یک محیط را کاملا متریال سازی و رندر می کنیم و در نهایت یه ارائه انیمیشن با کمک مکس ۳d Max و افتر افکت After Effects می سازیم که در زیر با نام انیمیشن رندر کرونا می توانید ببینید.

انیمیشن‌ معماری

نمونه کار طراحی و تولید انیمشین را می توانید در زیر دریافت و مشاهده نمائید.

 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید