آموزش

انتشار نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone

نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone و ارتقاء عملکرد، کنترل بیشتر روی Deform، ماکرو های جدید و …

پلاگین RailClone یک افزونه ی قدرتمند برای مدلسازی پارامتریک درون نرم افزار 3ds Max است. با این به روزرسانی کاربران موتور رندر ویری میتوانند گزینه های VrayMultiSubTex و VrayUVRandomiser را نیز به این پلاگین نسبت دهند.

شما تنها با فعالسازی قابلیت Instance ID، میتوانید در هر بخش مقادیر بزرگنمایی، چرخش و یا آفست UVW را بطور تصادفی مشخص کنید یا ویرایش نمایید. شما همچنین میتوانید به صورت تصادفی مقادیر Hue، Luminosity و گامای موجود در Bitmap را تعیین کنید.

استفاده از این دو قابلیت که در گذشته به نحوی در قالب نودهای UVW XForm نیز در دسترس بودند، میتواند تنوع زیاد و گستردگی مدل های شما را در مدلسازی پارامتریک بهبود دهد. این نسخه با موتور رندر VRay 5 GPU هم سازگاری دارد.

انتشار نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone
انتشار نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone

تعیین مپ ها و UVW بصورت تصادفی

در این به روزرسانی برای این پلاگین، سرعت بارگذاری بسیاری از دارایی ها در این افزونه، تا 5 برابر افزایش یافته تا روند کاری کاربرانی که استایل های پیچیده ای را با نودهای متعدد میسازند بسیار بهبود یابد.

اضافه شدن تب جدید Deform به بخش Transform Operator شاید تأثیرگذارترین تغییر این به روزرسانی در روند ساخت استایل های کاربران باشد. این تب تمام قابلیت ها و تنظیمات بخش Deform درون نودها را در خود دارد و قابلیت اصلی آن، اعمال این نود بر روی چندین Segment بصورت همزمان است.

این تنظیمات جدید یک عملکرد دیگر نیز داراست. همان طور که در تصویر پیش نمایش زیر مشاهده می کنید، شما اگر بخواهید می توانید از بخش Bend سازه ها را به صورت دایره ای و مدور نیز مدلسازی نمایید.

انتشار نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone
انتشار نسخه ی 4.3 پلاگین RailClone

هم اکنون شما میتوانید برای مشاهده این موضوع در سایت اورموشن روی کلمه منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا