مصاحبه

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

 

نفر اول Chris Radsby

تمامی آثار شرکت کنندگان در مسابقه، در فضای Real Time رندر شده و برای صحت مالکیت، تصاویر تکمیلی حداقل از دو زاویه با حالت Wireframe و ست تکسچرها به آنها الحاق شده است.

با سه برنده ی اصلی این چالش Chris Radsby, Ben Keeling و Angelo Tsiflas درباره ی چگونگی ساخت این محیط ها مصاحبه ای ترتیب داده شده تا با روند ساخت و با الهامات آنها آشنا شوید.

لطفاً به ما بگویید چگونه ایده ی مفهومی و رفرنس آثار را انتخاب نمودید؟

Chris Radsby : باید بگویم که در آخر خودم تصویر کانسپت و رفرنس هایم را طراحی کردم چون فکر می کنم خیلی مهم است تا ما توانایی های هنری و درک بصری خودمان را بالا ببریم و از آنها در ساخت صحنه ها و محیط ها استفاده کنیم.

این کاری است که من در تمام چالش هایی که در آنها شرکت کردم انجام داده ام و باور دارم که یک تمرین بسیار عالی است. درست است که در روند تولیدی شرکت ها، یک آرتیست سه بعدی به ندرت در کانسپت های ارائه شده نقشی ایفا می کند

اما من بر این باورم که این مهارت های هنری و تلاش برای خلق ایده ی جدید چیزی است که ما نباید از آن غافل شویم. هدف من برای این ایده ی مفهومی، محدود کردن گستره ی رنگ های استفاده شده در خلق یک منظره ی پویا و زنده بود.

 

Ben Keeling : من در بخش تصویرسازی دو بعدی این چالش، به دلیل القاء حس واقع گرایی بسیار عالی مجذوب طرح Swamp از Alexandr Melentiev شدم. ارائه ی تصاویر تکمیلی مانند نحوه ی طراحی، فضاهای داخلی و دیگر جزئیات، کار را برای شخصی با پیشینه ی سه بعدی بسیار آسان می سازد.

همچنین در این تصویر شاهد ترکیب ربات ها و پوشش گیاهی هستیم که این دو المان از موضوعاتی هستند که من نیز در پروژه های شخصی از آنها استفاده می کنم.

من برای جلوگیری از پیچیدگی و حجم کار در آغاز پروژه، تصویری با المان های ساده تر را انتخاب کردم تا خودم این ایده را گسترش دهم و بتوانم راحت تر به دید کلی و داستان پردازی مد نظرم بپردازم .

 

Angelo Tsiflas : این اولین بار بود که می خواستم یک ایده از خودم را انتخاب و خلق کنم. بعد از جست و جو و تحقیق درباره ی موضوع انتخابی به یک زاویه ی دید مناسب رسیدم و می خواستم المان های مهمی مانند چمن های باطراوت و انبوه و صخره های بلند را درون صحنه ام داشته باشم.

ادامه ی این مسیر برایم هموار بود و با تلاش و صرف زمان به ترکیب بندی و نور پردازی و متریال پردازی پرداختم.

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط
مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

چه چیزی به شما در اتمام سر وقت، فرآیند ساخت آثارتان کمک کرد؟

Chris : به نظر من مهم ترین چیز عدم کمال گرایی در ساخت همه چیز از صفر و ساختن همه چیز طبق استاندارد ها و دقت 100 درصدی بود.

این بسیار ارزشمند است که شما همه چیز را خودتان و به درست ترین صورت ممکن بسازید اما گاهی اوقات شما می توانید با استفاده از منابعی که در اختیار دارید و با انجام فرآیند های ساده به نتایج خیلی زیبایی دست پیدا کنید و به نظرم این نکته را باید بخاطر داشته باشید.

Ben : من سعی کردم تا با انتخاب زاویه ی دوربین و استفاده از مدل های کم، کاری کنم تا صحنه ی قابل کنترلی داشته باشم و از شلوغی جلوگیری کنم و در نتیجه امکان پرداختن و پیاده سازی ایده های خودم را فراهم کنم.

جدا از این طبقه بندی من یک برنامه ی زمانبندی هم برای خودم تعیین کردم که اهداف هفتگی مشخصی را برای انجام دادنش در نظر بگیرم و در زمان مناسب پروژه را به اتمام برسانم و چه بسا زمان هایی که از برنامه ام پیشی می گرفتم وقت بیشتری برای شکل دادن به ایده های جدید و انجامشان نیز بدست می آوردم.

Angelo : به عقیده ی من مهم ترین فاکتوری که به شما کمک می کند این است که سرعت روند کاری خود را افزایش دهید نوشتن برنامه و طبقه بندی دقیق و مشخص کردن چالش های احتمالی در روند پروژه.

در یک سال اخیر به شخصه روی این ویژگی و برنامه ریزی در پروژه هایم وقت زیادی صرف کردم. ایده هایی که برای ساخت یک پروژه به ذهنم میرسد را به سرعت یادداشت کردم و لیست موضوعات و المان های مد نظرم را می نویسم تا در آینده که مشغول کار بر روی صحنه بودم بتوانم تفکرات گذشته ام را بصورت مستند در دسترس داشته باشم.

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط
مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

سخت ترین قسمتی که در روند چالش تجربه نمودید را بازگو کنید.

Chris : جدا از رقابت سخت این چالش با افراد حرفه ای و کسانی که خود منبع الهام برای دیگر هنرمندان هستند، فکر میکنم سخت ترین قسمت روند کار من حل کردن بخش نورپردازی داینامیک درون موتور رندر آنریل انجین چهار بود.

فناوری Physically based lighting معمولاً برای هنرمندانی که اهداف هنری را دنبال می کنند تا صرف اینکه نتیجه به واقعیت نزدیک باشد کارآمد نیست و این قسمت بزرگترین چالش برای من بود.

 

Ben: برای من ساختن صخره ها و سنگ ها به بزرگ ترین چالش بدل شد. در مراحل آغازین کار من از مدل های اسکن شده استفاده کردم تا بتوانم یک تصویر خوب برای ایده پردازی و ویرایش اندازه و شکل آنها داشته باشم.

اما این مدل ها با تم تصویری و استایل انتخابی من که بیشتر به تصویر سازی های نقاشی شده شباهت داشت، همخوانی نداشتند. مش های Low Poly را به نرم افزار زیبراش بردم تا به صورت دستی مدل های دلخواه را بسازم اما بعد از یک روز تلاش با مشکلات زیادی مواجه شدم و در آخر،

این پروسه را به هفته ی دیگر موکول کردم. در هفته ی بعد با تغییر روش از مدل High poly استفاده کردم قسمت هایی را تغییر دادم و نتیجه ی بسیار خوبی گرفتم. نکته ی آموزنده ی این مسیر، نیاز به تغییر روند و حل مسئله در مواجهه با تنش ها به جای تلاش دوباره با مسیر اشتباه بود.

 

Angelo : شاید عجیب به نظر برسد اما بزرگترین تنش ما برای این کار، انتخاب شخصیت برای قهرمان این دنیا بود. من حدوداً از 10 ست مدل کاملاً متفاوت با استایل های متنوع استفاده کردم تا در آخر طراحی سفینه ی فضایی انتخاب کردم که احساس می کردم با فضای صحنه بیشتر همخوانی دارد.

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط
مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

چه نقطه نظری برای چالش های آینده می توانید ارائه دهید؟

Chris : فکر میکنم چیزی که شما باید هنگام ورود به یک مسابقه به آن توجه کنید این است که چه چیزی می خواهید از این تجربه یاد بگیرید؟ پاسخ به این سؤال بسیار مهم است.

به عنوان مثال هدف من تمرکز روی یک محدوده از طیف های رنگی و ترکیب بندی برای رسیدن به یک نتیجه ی جذاب بود. این باعث شد زیاد وقتم را روی درست کردن دارایی ها و مدل های صحنه اختصاص ندهم و بیشتر به فکر حالات بصری و تصویر بزرگ تری که این محیط باید طبق اهدف من بسازد متمرکز شوم.

Ben : فکر می کنم همین که بگویم در چالش ها شرکت کنید توصیه ی مناسبی باشد. من در چالش قبل ، مهارت هایی را یاد گرفتم و سعی کردم نقاط ضعف و مشکلاتم را برطرف کنم.

من فکر میکنم تمرکز به المان های کلی صحنه و داستان پردازی و انتقال مفهوم بصری بسیار مهم تر از صرف پرداختن به مدلسازی دقیق و پر جزئیات مدل هاست.

شما در طول چالش ها به ترفند ها و روش هایی فکر کنید که می توانند راه شما را کوتاه تر و هموارتر سازند. انتخاب تصویر کانسپت نیز بسیار مهم است و من فکر می کنم انتخاب یک تصویر مشخص بسیار بهتر از نگاه کردن به چندین تصویر است که ممکن است انتخاب ما را برای مسیر تولید دچار مشکل کنند.

شبیه سازی طرح اولیه به نظر من بسیار مهم است. همیشه سعی داشته باشید تا یک طرح کلی ایده تان را با اشکال بسیار ساده و نورپردازی ابتدایی شبیه سازی کنید تا حس و حال نهایی را بتوانید به دست بیآورید و به بررسی ایده و گسترش آن بپردازید.

این مدل پیش ساخته به شما بسیار کمک می کند تا بعد از اتمام روند تهیه و یا ساخت مدل های مورد نیاز، آنها را طبق ابعاد تعیین شده جای گذاری نمایید و صحنه را به سرعت شبیه سازی کنید.

Angelo : به عقیده ی من تا جای ممکن نباید چالش ها را از دست داد. چالش ها بهترین روش یادگیری مهارت های جدید و شنیدن پیشنهادات افراد خبره و متخصص این صنعت است.

این پروسه به سطح کاری شما نیز محدود نخواهد شد و من فکر می کنم این چالش ها برای تمامی افراد در تمامی سطوح مفید باشد.

چند سال قبل چالش هایی با سبک قدیمی ژاپنی برگذار شد؛ کاش آن روز ها هم همین باور را داشتم و در آنها شرکت می کردم. البته اگر بتوانید با افرادی که بازخوردهای صادقانه و خوبی می‌دهند آشنا شوید، بسیار عالی خواهد بود.

مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط
مصاحبه با برندگان چالش Grand Space Opera در حوزه ی طراحی محیط

هم اکنون شما میتوانید برای مشاهده این موضوع در سایت اورموشن روی کلمه منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا