خبر

به روزرسانی زمستانه ی نرم افزار Rizom

ابزار تخصصی فرآیند آنرپ ارتقاء یافت!

ویژگی های جدید نرم افزار Rizom:

  • اولین نکته ای که باید درباره ی Topocopy در نرم افزار Rizom بدانید آن است که ابزار مذکور، فرآیند UV Mapping گروه هایی که جنبه های ظاهری و یا توپولوژی مشابه دارند را تنها به سه مرحله ی ذیل کاهش می‌دهد.
  • در مرحله ی نخست شما گروه های انتخابی (Islands) را مشخص می‌کنید، سپس بعد از انجام پروسه ی Unwrap تنها گزینه ی Update Similar یا به روزرسانی گروه های مشابه را انتخاب مینمایید.
  • به صورت خودکار ساختار های مشابه توسط Topocopy شناسایی شده و عملیات UV Mapping صورت می‌گیرد.این پروسه به راحتی انجام می پذیرد زیرا زمانی که با ابزار Topocopy کار می کنید به صورت خودکار نرم افزار سطوح Mesh مشابه ی آبجکت را نیز شناسایی میکند.
  • با این ابزار شما میتوانید کات ها و آنرپ های گروه هایی که Geometry متفاوت و توپولوژی یکسانی دارند را نیز به دیگری نسبت دهید. این فرآیند همچنین مشکلات جزئی مانند Pinching و عدم بهینه سازی را برای شما حل میکند.
  • Magnet Weld: این ابزار یک مجموعه ی UW را در دو صورتی که روی یک دیگر قرار گرفته باشند و یا در فضای دو بعدی UW نزدیک به هم واقع شده باشند را به یک دیگر پیوند میزند.
  • شما میتوانید حداکثر فاصله برای اعمال این فرآیند را درون بخش Magnet Weld Spinner مشخص و ویرایش نمایید. تنها کافیست با انتخاب کردن خطوط Edge مورد نظر و مشخص کردن فاصله ی پیوند، کلید W صفحه را بزنید.
  • PolyLoop: این ابزار همانگونه که از نامش پیداست به شما اجازه انتخاب گروهی پالیگان هارا در مسیر مورد نظر میدهد. با ورود به حالت پالیگان با فشردن کلید F3 و دوبار کلیک کردن روی خط مورد نظر میتوانید از این ابزار استفاده نمایید. البته مطمئن شوید ابزار Magic Wand غیر فعال باشد.
  • ColorID: با درخواست پرشمار کاربران اکنون این نوار جدید به بخش زیرین رابط کاربری Rizom افزوده شده است. این نوار زمانی که گزینه ColorID را انتخاب کنید فعال میشود و هدف افزودن این نوار امکان ساخت مپ Color ID و شخصی سازی آن است تا بتوانید رنگ های مورد نظر را انتخاب نمایید و به گروه های UW انتخابی نسبت دهید.
  • قابلیت تغییر نام گروه ها و تایل ها نیز در این به روزرسانی اضافه شده اما تنها درون خود نرم افزار اعمال میشود و در حال حاضر به نرم افزار های جانبی مانند Substance Painter منتقل نمیشود.

هم اکنون شما میتوانید برای مشاهده این موضوع در سایت اورموشن روی کلمه منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا