خبر

10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر به عنوان هنرمند حوزه ی CG

10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر به عنوان هنرمند حوزه ی CG

10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG
10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG

جالب است بدانید از هر 4 هنرمند، 1 نفر بر این عقیده است که درآمد پایین تر از حقش دریافت می کند.اجازه ندهید شما جزو این افراد باشید.

این 10 ترفند از هنرمند و نویسنده ای به نام  Lilly Eliott است که به شما کمک می کند تا بتوانید کارفرماهایتان را به پرداخت دستمزد های بالاتر متقاعد کنید.

یک نظرسنجی که در استودیو های بازی سازی انجام شده نشان میدهد در هر چهار هنرمند شاغل، یک نفر بر این عقیده است که حقوق مناسبی نسبت به خدماتی که ارائه میدهد دریافت نمی کند. اگر شما به دنبال اولین کار خود هستید و یا از دسته ی افراد گفته شده می باشید این مطلب می تواند به شما کمک کند تا درآمدتان را افزایش دهید.

امروز هنرمندی متخصص در صنعت گیمینگ که بیشتر از ده سال به طور حرفه ای در شرکت های بزرگ AAA مانند Software ID و Treyach شاغل بوده، آمده است تا تجربه ی خود را در قالب 10 تکنیک در اختیار شما قرار دهد.

نوشته های مشابه

این پست بخشی از کتاب “چگونه به عنوان طراح کانسپت آغاز به کار کنیم” نوشته شده توسط این هنرمند است.

با این که این مطالب برای فعالیت در حوزه ی بازی های ویدیویی تهیه و نوشته شده اما با خواندن آنها متوجه خواهید شد این توضیحات برای تمام حوزه های سه بعدی مفید خواهد بود.

1 -تفکر کاری
شما وقتی می خواهید به عنوان هنرمند مشغول به کار در شرکت های بازی سازی شوید باید توجه کنید که این شرکت ها نیز مثل شرکت های دیگر از قوانین کسب و کار پیروی می کنند.

شما باید خود را از زاویه ی استودیو مورد بررسی قرار دهید و بپرسید به عنوان یک کارمند چه مزایایی باعث می شود که استودیو شما را انتخاب کند و چه سودی برای شرکت دارد.

در مصاحبه باید برای قیمت مذاکره کنید اما به خاطر داشته باشید گفتگو فقط برای مسائل کاری است و شما نباید چیزی را از جنبه ی شخصی مد نظر بگیرید به عنوان مثال بگویید من پول بیشتری برای تأمین خانواده ام نیاز دارم. این جملات روی شرکت ها هیچ تأثیری ندارد و شما باید سعی کنید از جنبه ی سودی که به شرکت قرار است بدهید، درخواست دستمزد بیشتر خود را توجیح کنید.

2 -بدون گفتگو، توافقی انجام ندهید

بزرگ ترین اشتباهی که می توانید انجام دهید نادیده گرفتن این اصل است که شرکت ها اولین رقمی که به شما پیشنهاد می دهند، بودجه ی واقعی نیست که برای شغل مورد نظر در نظر گرفته اند.

آنها سعی می کنند تا با رقم های پایین تر شروع به گفتگو کنند ، شما باید آنها را به پرداخت رقم بالاتر راضی کنید. شرکت ها می خواهند با کم ترین رقم ممکن افراد خود را استخدام کنند و شما با آگاهی از این موضوع و با اعتماد به نفس می توانید با آنها گفتگو کرده و دستمزد خود را به سطح مورد نظرتان افزایش بدهید.

10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG
10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG

این نکته برای خانم ها بسیار مهم است و شرکت ها معمولاً سعی می کنند تا رقم بسیار پایین تری را برای کارمندان خانم خود پیشنهاد بدهند. طبق یک گزارش در منبع IGDA بیان می کند درست است که دستمزد پرداختی به کارمندان مرد و زن تازه کار تقریباً برابر است اما زنان بسیار کمتری می توانند درآمد خود را به سطح بالا و قابل قبول درآمد مردان برسانند.

3 -رقم حداقل برای خود تعریف کنید
قبل از مصاحبه و گفتگو شما باید هزینه های زندگی و کار خود را با شرایط مد نظر بدست آورید و محاسبه کنید حداقل دستمزدی که نیازهای شما را برطرف خواهد کرد چقدر خواهد بود. این رقم را باید بخاطر داشته باشید و از آن به عنوان یک پیش فرض استفاده کنید.

4 -تحقیق
شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که با انجام بررسی هایی یک نرخ قیمت متوسط برای دستمزد پیدا کنید. اما بهتر است با پرس و جو این نرخ متوسط را برای همان شرکتی که خواهان اشتغال در آن هستید پیدا کنید. شما باید بدانید این کار در سطح مبتدی و تخصصی چه درآمدهایی را به همراه دارد و سابقه ی کار چه تأثیری در این مقدار خواهد داشت.

شما باید بدانید شرکت های بزرگ تر اغلب نقدینگی و بودجه ی بیشتری برای پرداخت دستمزدهای زیاد دارند و از این اطلاعات در زمان گفتگو برای تعیین قیمت بطور غیر مستقیم استفاده کنید.

5 -زمانی مناسب را برای شروع مذاکره انتخاب کنید
شما باید بدانید که چه موقع بهتر است درخواست هایتان را بیان کنید. درواقع باید به اولویت های خاصی توجه بیشتری داشته باشید. اولویتی مانند متقاعد کردن شرکت برای استخدام شما. زمانی مذاکره برای بال بردن دستمزد می تواند موفقیت آمیز باشد که شما برگ برنده ای داشته باشید.

اگر بتوانید در طول گفتگو در ابتدا  نظر مثبت شرکت را برای استخدامتان جلب کنید، خیلی راحت تر می توانید پیشنهادهای خودتان را روی میزان دستمزد اعمال کنید و نتیجه ی خوبی بدست بیاورید.

6 -همیشه بگذارید شرکت پیشنهاد اول را بدهد
هیچ وقت پیشنهاد اول را شما به شرکت ندهید و حتی اگر از شما خواستند تا دستمزد مورد نظرتان را بگید از آنها بخواهید تا بودجه ی اختصاص یافته برای دپارتمانی که در آن قصد فعالیت دارید را به شما بگویند.

10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG
10 ترفند و تکنیک برای کسب دستمزد بیشتر بعنوان هنرمند حوزه ی CG

چون ممکن است رقمی که مد نظر شماست کمتر از دستمزدی باشد که شرکت برایتان اختصاص میدهد و اینگونه به ضرر شما تمام خواهد شد. شما باید سعی کنید تا با ترفندهای مختلف از پاسخ مستقیم به سؤال هایشان دوری کنید و بتوانید مذاکره را روی قیمت آنها آغاز کنید.

7 -هیچ وقت در اولین ملاقات به توافق نرسید
در اولین ملاقات وقتی به شما پیشنهاد کاری داده می شود بهتر است در وحله ی اول علاقه و بازخورد مثبت خود را نشان دهید ولی به توافق نرسید. شما با این کار و معین کردن زمان دیگری برای ملاقات و گفتگو این زمان را بدست می آورید تا بتوانید بطور آگاهانه شرایط شغلی و ابعاد مختلف این پیشنهاد را بررسی کنید.

8 -همیشه جواب یک پیشنهاد، یک پیشنهاد دیگر است
وقتی پیشنهاد کاری از شخصی دریافت می کنید در گام اول باید از آن شخص تشکر کنید و سپس علاقه ی خود را برای کار در شرکت و یا استودیو اعلام کنید. مهارت های خود را اثبات کنید و سودمندی تان را در شرکت نشان دهید. زمانی که حس می کنید شرکت خواهان استخدام شماست زمان آن است که پیشنهاد دستمزدی بدهید که مقداری بالاتر از حد ایده آل خودتان است.

9 -در گفتگو با یک جواب منفی دلسرد نشوید و اعتماد به نفستان را از دست ندهید.
بیشتر وقت ها ممکن است مبلغ های پیشنهادی شما با جواب سریع منفی شرکت مواجه شوند. در این مواقع شما باید کاملاً به این مسئله تسلط داشته باشید که این یک بخشی از سیاست های کسب و کار شغلی است و شما باید با مدیریت احساسات خود و ترفندهای بیانی شرایط را به سود خود مدیریت کنید.

بعد از جواب منفی، با خونسردی شروع به خدماتی که در ازای آن مبلغ ارائه خواهید داد صحبت کنید، مطمئن باشید به نتیجه ی خوبی خواهید رسید.

10 -هنگام گفتگو از نقاط قدرت خود استفاده کنید
فراموش نکنید مهارت های شما می توانند سپر و سلاحی محکم در گفتگوی شما باشند. شما می توانید با یادآوری مهارت های خود به شخص کارفرما ،مبالغ پیشنهادی خود را منطقی تر نشان دهید و خاطر نشان کنید نه تنها حضور شما و مهارت های شما ،فرآیند کاری شغل مورد نظر را بهبود می بخشد بلکه به بقیه ی حوزه ها نیز کمک خواهد کرد.

اگر گذشته در پروژه هایی به عنوان سمت ارشد در شرکتی فعالیت داشتید آیا می توانید خاطراتی از کمک به دیگر همکارانتان در محیط کاری بیان کنید؟

برای مشاهده ی منبع این خبر بر روی منبع کلیک کنید.

پچهن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا