آموزش

نورپردازی سراسری یک صحنه در آنریل انجین 5

نورپردازی سراسری یک صحنه در آنریل انجین 5

 

ما می خواهیم با استفاده از فناوری Lumen درون نرم افزار آنریل انجین 5، یک صحنه از مجموعه صحنه های آماده ی شماره 4 وبسایت Evermotion را از نو نورپردازی کنیم. این صحنه در اصل برای موتور آنریل انجین 4 ساخته شده است اما نسخه ی جدید این موتور بازی سازی به ما این امکان را میدهد تا به سادگی صحنه ها را برای استفاده در نسخه ی جدید مجهز کنیم. در این روند ما از سیستم جدید نور پردازی سراسری Lumen استفاده می کنیم.

 

مدتی قبل شرکت اپیک گیمز، نسخه ی آزمایشی موتور بازی سازی جدید خود را عرضه کرد. در سال های اخیر آنریل انجین توجه بسیاری از کاربران معمار ، بخش شبیه سازی معماری را به خود جلب کرده است و توانایی خود را در بخش های نور پردازی، متریال پردازی، پست پروداکشن و سرعت خروجی نشان داده است.

 

آنریل انجین: از بازی سازی تا آرکویز

آنریل انجین امکان خلق صحنه های معماری با تعامل بسیار بالا را برای ما ایجاد کرده است. صحنه هایی که نه تنها درونشان می توانید به گشت و گذار بپردازید، بلکه می توانید به انجام فعالیت های متنوع مشغول شوید و یا می توانید به بهترین صورت صحنه های خود را به کارفرما و مشتری ارائه کنید.

رندر صحنه های انیمیشن معماری برای علاقمندان به شبیه سازی، با استفاده از این نرم افزار از روزها به چند دقیقه کاهش پیدا می کند. اما فرآیند پیاده سازی صحنه در آنریل انجین 4، آسان نمی باشد. شما بعد از وارد کردن صحنه و مدل های خود نیازمند آماده سازی نورپردازی توسط روش Baking هستید که خود زمان زیادی را نیاز دارد. زیرا با اعمال تغییرات مد نظر، عملیات را باید دوباره از نو انجام دهید، عملیاتی که به خودی خود حتی بر روی کامپیوتر های قوی، ممکن است ساعت ها طول بکشد.

 

خروجی آنریل انجین 4 بسیار با کیفیت و بی نظیر است، اما فضای کاری و روند رسیدن به یک خروجی درون این موتور بازی سازی، ممکن است برای کاربران معماری طاقت فرسا و غیر منطقی باشد. در طول زمان توسعه دهندگان این موتور رندر، قابلیت های بسیاری را برای ارتقاء سطح کیفی آن اضافه کرده اند.

از جمله اضافه کردن یک سیستم جدید برای وارد کردن مدل ها از نرم افزار های 3ds Max و غیره می باشد.

 

همچنین با انتشار یک پلاگین، پردازش فرآیند Baking در نورپردازی با کارت های گرافیک نیز ممکن شد که این ویژگی در کاهش زمان مؤثر بوده. این پلاگین در ابتدا توسط علاقمندان به موتور آنریل انجین عرضه شد و بعد به طور رسمی در اختیار کاربران قرار گرفت. روند فوق در گذشته تنها توسط پردازنده ی هسته ای انجام می‌گرفت.

شمارش تا 5 !

اما با دیدن و تجربه ی امکانات اضافه شده به آنریل انجین 5، می تواینم کاملاً نظرمان را تغییر دهیم. این نسخه از یک سیستم جدید نورپردازی سراسری استفاده می کند که هیچ نیازی به آماده سازی (Baking) ندارد و در لحظه به تغییرات در فضای Real Time پاسخ میدهد. همچنین با معرفی فناوری Nanite شما می توانید در صحنه، صدها میلیون پالیگان داشته باشید و مدل های خود را بدون ترس از سنگینی صحنه وارد نرم افزار کنید.

 

حالا مدل های سه بعدی و متریال های مجموعه ی Quixel مستقیم از نرم افزار آنریل انجین قابل دسترس خواهند بود و درون نرم افزار با باز کردن پنجره ی مورد نظر می توانید مدل ها و متریال های مورد نظرتان را وارد نرم افزار کنید.

 

شما می توانید آنریل انجین 5 را به صورت رایگان از نرم افزار Epic Games دانلود کنید. این نرم افزار محصولات شرکت اپیک گیمز را در خود دارد و همچنین یک فروشگاه بزرگ بازی های ویدیویی می باشد.

 

این محیط، اولین صحنه ی موجود در مجموعه صحنه های داخلی آنریل انجین شماره ی 4 وبسایت Evermotion است و شما نیز می توانید با دانلود کردن این صحنه همین روند را اجرا کنید. زمانی که این صحنه را تهیه کردید، می توانید با انتخاب Browse آن را از بخش Local Drive وارد نرم افزار کنید. توجه داشته باشید می توانید با انتخاب گزینه ی Skip و غیر فعال کردن فرآیند بروزرسانی صحنه به نسخه ی آنریل انجین 5، زمان قابل توجهی را ذخیره کنید.

 

برای مشاهده منبع این آموزش بر روی منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا