making of

روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

آقای Andrew Brady روند تولید یک اثر تقدیر شده در چالش Evermotion سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد.

 

سلام، نام من اندرو بریدی است و این تصویر اثر تولید شده ی من برای Evermotion 2020 است. این تصویر و صحنه در شروع ممکن است پیچیده به نظر برسد اما یک طرح CGI ساده است. امیدوارم شما از این بررسی سریع لذت ببرید، اگر شما تنها یک نکته یا ترفند از این آنالیز متوجه شوید، من بسیار خوشحال خواهم شد .

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

  • خلاصه

 

من برای این رقابت می خواستم لحظه ای واقعی را از سال 2020 به تصویر بکشم که تنها روی شادترین لحظات سال تمرکز داشته باشد. یعنی تولد دخترم.

پوسترهای پنجره که شامل طرح‌های ” NHS Rainbow ” و ” Black Lives Matter ” می باشند در جنوب شرقی لندن بسیار شایع بودند، به طوری که حس می کردم طرح CGI نهایی باید حتماً شامل این مفاهیم باشد. مشخص است که یک تماس ویدئویی (Zoom call) باید در طرح نهایی می بود و البته، یک تحویل پیک آمازون که نکته ی مهمی در قرنطینه به حساب می آید حتماً باید در نظر گرفته شود.

پس المان هایی را استفاده کردم که در شرایط قرنطینه بسیار مهم و پر تکرار بوده اند.

 

  • محتوا

 

من با ایده ی ۲ کودک خودم، تماس تصویری برای تولد، و تابش نور مستقیم از پنجره، کار خودم را شروع کردم. یک کفپوش رنگ شده ی زیبا برای کار به وجود آورده بودم و فکر کردم که خوب است طرح نهایی شامل این مورد شود. بنابراین ظاهر اتاق بسیار شبیه به ویژگی‌های خانه ی همسایه است. پنجره‌های چوبی ارسی، سقف‌های بلند، شوفاژ قدیمی و خیابان های پر از درخت. با آن ویژگی‌ها و توصیفات اضافه شده توانستم ساختار کلی صحنه را بدست آورم .

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

  • نورپردازی

 

من طرفدار استفاده از چندین منابع نوری غیر طبیعی نیستم. بنابراین ، این صحنه یک فضای بسته است که تنها با یک منبع نوری قدرتمند ( یا خورشید ) که در خارج واقع شده است روشن شده است. همه ی موتور های رندر این روزها در پخش و جهش نور فوق العاده هستند. در یک پروژه ی تجاری شما فقط می توانید مدت محدودی را برای انجام یک کار صرف کنید. زیرا تا مخاطب تلاش کند حدس بزند کدام یک از جزئیات واقع‌گرا به نظر میرسد زمان زیادی می تواند با اضافه کردن منابع نوری متعدد در سرتاسر صحنه هدر شود، حفظ تنها یک منبع نور قوی یک راه ساده و خوب برای دستیابی به نتایج قانع کننده و گاهی شگفت آور است .

 

  • مدل‌ها

 

اکثر اجسام این صحنه توسط شخص دیگری ایجاد شده است ( خیلی از آن‌ها توسط Evermotion خلق شده‌اند). اما برخی از چیزها را نتوانستم به صورت آنلاین پیدا کنم، بنابراین سریع خودم آن‌ها را ایجاد کردم. جعبه ی آمازون، بادکنک و پوسترهای پنجره از خلاقیت‌های من بودند. هرگز از روی حافظه و ذهن خود مدل سازی نکنید. خیلی طول می کشد و همیشه اشتباه به نظر میرسد. مجموعه‌ای از عکس‌های برتر را دانلود کنید یا حتی خیلی بهتر از آن، شیء را در واقعیت پیدا کنید .

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

پوسترهای پنجره را سعی کردم به صورت ذهنی ایجاد کنم، تا زمانی که پوسترهای موجود در پنجره های خودمان را دیدم متوجه شدم که من نشان آبی را درج نکرده‌ام. چنین چیزهای کوچکی همیشه تشخیص داده نمی‌شوند، اما این احساس را ایجاد می کنند که ” یک چیزی کم است “. مدلسازی   بسته ی آمازون سرگرم کننده و ساده بود. من از هر طرف که قابل مشاهده بود از یک بسته ی آمازون عکس گرفتم، و این طرح گسترده ی من بود . برخی از ویرایشهای سریع  باعث شد که طرح‌های برآمدگی برای فرو رفتگی‌های کوچک جعبه ایجاد شود. سپس من فقط یک جعبه را مدل‌سازی کردم ، از دستور Chamfer استفاده کردم و کمی ورتکس ها را جابجا کردم تا ارتفاع کمی برای قسمتی که قبلاً باز شده ایجاد شود. من چندین مدل بادکنک را به صورت آنلاین پیدا کرده بودم، اما هیچ کدام آنقدر عالی نبودند و از آنجا که نیاز داشتم صحنه را با تعدادی از بادکنک‌ها پر کنم، فکر کردم این اتفاق مدل‌سازی خودم را توجیه می کند. ما یک بسته بادکنک داشتیم، بنابراین من یک بادکنک را ترکاندم .

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

با استفاده از آن به عنوان مرجع، من یک کره ایجاد می کنم و آن را به شکل مورد نظر در می‌آورم، چند کره ی ناهموار برای قسمت گره و سپس یک مخروط برای قسمت ورودی بادکنک اضافه می‌کنم. این یک شکل کامل نیست اما به اندازه ی کافی خوب است و دوباره من نمی‌خواستم وقت خود را صرف تأکید بر جزئیاتی کنم که مورد نیاز نبود.

دوباره به بادکنک واقعی برگردیم.من نحوه ی رفتار پلاستیک در زیر نور مستقیم و غیر مستقیم را مطالعه کردم. جایی که پلاستیک بادکنک کشیده     می شد، در هر دو طرف شفافیت کمتری وجود داشت. پس از تجربه و آزمایش بیشتر، متوجه شدم برای ایجاد حس آمیختگی این دو بخش می توانم از یک Gradient Map استفاده کنم.

 

  • پست پروداکشن

 

آخرین کار برای تصویر این بود که بچه‌های مدل سه بعدی را به بچه های واقعی خودم تبدیل کنم. پسرم به اندازه ی کافی آسان بود.

من از یک مدل سه بعدی استفاده کردم و سپس سر آن را با عکسی که از زاویه ی درست گرفته شده بود جایگزین کردم. دخترم سخت‌تر بود. بیشتر به این دلیل که از ژست گرفتن برای عکاسی دوری می کرد. بنابراین، من یک عکس قدیمی پیدا کردم و سپس نور را مطابق با تصویر در رندر ویرایش کردم . اینجاست که داشتن یک مدل سه بعدی رندر شده در صحنه به عنوان مرجع ارزشمند می شود.

در نتیجه میزان نورپردازی مدل خودتان، نحوه ی فرود سایه ها بر روی شکل و همچنین نحوه ی افتادن سایه در صحنه را از نزدیک مطالعه کنید.

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

روند خلق صحنه " تولد در قرنطینه "
روند خلق صحنه ” تولد در قرنطینه “

 

و کار به اتمام رسید. این در حقیقت نمایشی واقعی از قرنطینه ی کووید ۲۰۲۰ در خانه ی من است. امیدوارم لذت برده باشید.

 

برای مشاهده منبع این آموزش بر روی منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا