خبر

نزدیک شدن کارت‌ های گرافیک سری RTX 3000 به قیمت واقعی ساخت

نزدیک شدن کارت‌ های گرافیک سری RTX 3000 به قیمت واقعی ساخت

 

خبر خوب برای طرفداران Nvidia: با توجه به آخرین گزارش های منتشر شده از قیمت کارت‌ های گرافیک در بازار آلمان، آخرین محصولات با کاهش قیمت رو به رو شده اند. این در حالی است که کارت های گرافیک سری Radeon RX 6000 ساخته شده توسط کمپانی رقیب، یعنی AMD در مسیر اشتباه یا برعکس گام برمی دارد.

 

آمار منتشرشده از سوی 3DCenter.org نشان میدهد که امکان کاهش قیمت فروش سری RTX 3000 کارت‌ های گرافیک وجود دارد. آن‌ها به صورت میانگین یک سقوط ۶ درصدی دیگر ( تا 144 درصدی قیمت خرده فروشی) در بازه ی ۱۸ جولای تا ۸ آگوست داشته‌اند؛ این عدد ۲ برابر سقوط قیمت ۳ درصدی است که مانند دوره ی قبلی اتفاق افتاده بود .

 

آمارها نشان می دهند که پردازنده‌های گرافیکی Ampere از ۲۲ ژانویه در نزدیک‌ترین قیمت واقعی ساخت خود قرار دارند. در بالاترین نقطه ی این نمودار که اواسط ماه مِی بوده است، می توان دید که سری کارت‌های گرافیک نامبرده تا ۳۰۰٪ بیشتر از قیمت واقعی ساخت خود فروش رفته اند.

 

 

این خبر اصلاً برای طرفداران برند AMD خوشایند نیست . قیمت متوسط فروش سری کارت‌های گرافیک Radeon RX 6000 که از اوایل ماه مِی تا چهارم جولای سیر نزولی به خود گرفته بود، ولی ناگهان دوباره شروع به رشد کرده است. آن‌ها در حال حاضر ۱۵۹٪ قیمت واقعی ساخت خودشان به فروش میرسند. ناگفته نیست در حالی که کمپانی AMD برای پردازنده‌های گرافیکی خود از تکنولوژی TSMC استفاده کرده است و بدترین وضعیت کمبود در بازار خود را نسبت به برند Nvidia تجربه کرده است. این وضعیت حتی از چیپ‌های سامسونگ در سری Ampere هم شدیدتر می باشد.

 

آخرین آمار منتشر شده از سوی شبکه ی استیم نیز مشکلات جدید سری Radeon RX 6000  را نشان میدهد. با توجه به اطلاعات کسب شده از سوی کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی، حتی محبوبیت سری کارت‌های گرافیک RTX 3090 از کل سری RDNA 2 بیشتر می باشد.

 

وبسایت 3DCenter.org در گزارش قبلی خود اعلام کرد که قیمت کارت‌های گرافیک هر دو برند Nvidia و AMD از ماه مِی به شدت کاهش داشته است ، هرچند هر دو برند در ماه آخر سرعت افت قیمت خود را کاهش داده اند، اما اوضاع برای برند Nvidia امیدوار کننده‌تر است.

 

 

برای مشاهده منبع این خبر بر روی منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا