خبر

هوش مصنوعی جدید، زبان نوشتار را به کد تبدیل می کند

هوش مصنوعی جدید، زبان نوشتار را به کد تبدیل می کند

 

شاید این فناوری ( هوش مصنوعی )  آینده‌ی طراحی بازی‌های ویدئویی باشد، به صورتی که سازندگان دیگر لازم نباشد ساعت‌ها زمان برای کدنویسی صرف کنند .

 

نگاهی به نسخه ی بهبود یافته ی OpenAI Codex داشته باشید، سیستم هوش مصنوعی که می تواند متن های ساده را تبدیل به کدهای بازی کند. توسعه دهندگان در حال حاضر این هوش مصنوعی را از طریق رابط برنامه نویسی کاربردی خود در یک نسخه ی بتای خصوصی منتشر کرده اند. تیم سازنده اعلام کرده که این مدل اجازه ی تفسیر دستورات ساده در زبان عادی را میدهد و می تواند آن را از سوی کاربر اجرا کند.

 

الگوریتم این هوش مصنوعی بر اساس زبان عادی و میلیاردها (خط کد منبع) به صورت Open Source در دسترس عموم می باشد. در صفحه ی رسمی تیم سازنده بیان شده است که ” مدل Open AI Codex سازگارترین در زبان برنامه‌نویسی Python است، اما همچنان در بسیاری از زبان‌های برنامه‌ نویسی دیگر از جمله JavaScript و Go و Perl و PHP و Ruby و Swift و Type Script و حتی Shell به صورت حرفه ای عمل کرده است. در مقایسه با تکنولوژی GPT-3 که تنها حافظه‌ای ۴ کیلوبایتی داشت، این مدل دارای یک حافظه ی ۱۴ کیلوبایتی برای کدنویسی در پایتون است. بنابراین مدل مذکور می تواند در حالی که هر عملیات دیگری را انجام میدهد، ۳ برابر سریع‌ تر اطلاعات زمینه‌ای را مد نظر قرار دهد. ”

 

 

دموی این اثر نشان میدهد که مثلاً شما می تواند به راحتی و با نوشتن جمله‌ ای کوتاه به مدل دستور دهید تا یک کشتی طراحی کند که در مسیری خاص حرکت می کند. البته که این مثال برای تکنولوژی ساده به نظر میرسد، اما تصور کنید در آینده چه احتمالاتی می تواند رخ دهد که این مدل بتواند به صورت مؤثر بهبود پیدا کند و همچنین با توسعه ی بیشتر این سیستم می توانیم در زمان بسیار زیادی صرفه جویی کنیم و در ساخت دنیا های پیچیده ی درون بازی ها و یا کد نویسی دستورات تکراری، از این فناوری بهرمند شویم.

 

برای مشاهده منبع این خبر بر روی منبع کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا