ساخت انیمیشن در ۳Dmax و انتقال به لومیون ۹

آموزش ساخت انیمیشن در ۳Dmax و انتقال به لومیون ۹

این آموزش، دومین آموزش از جشنواره آموزش های رایگان است که توسط میلاد کمباری مدرس پک آموزش لومیون ارائه شده و به آموزش ساخت انیمیشن در ۳Dmax و انتقال به لومیون ۹ پرداخته است. در این آموزش به نحوه انیمیت کردن یک ماشین با توجه به ری اکشن ها و اجسام صلب محیط  و انتقال این انیمیشن از  تری دی مکس به لومیون ۹ پرداخته شده است.

برای درست کردن انیمشین برای ماشین از یک پلاگین استفاده شده که در انتهای این نوشته می توانید آنرا دانلود کنید. برای درست کردن انیمیشن به کمک این پلاگین می بایست چرخ ها و بدنه ماشین و کمک فنرها تعریف و مشخص شود. شیوه انجام تعریف این قسمت ها در آموزش توضیح داده شده است. لینک بودن چرخ های عقب و جلوی ماشین به منظور انیمیت کردن یک نکته مهم است که در فیلم به آن اشاره شده است.  برای ایجاد کردن حرکت و ری اکشن یک زمین و یه سری دست انداز تعریف می کنیم تا حرکت ماشین با توجه به برخورد به اجسام صلب شکل بگیرد. و تمام این حرکت ها را می توان به لومیون ۹ انتقال داد.

جهت حرکت ماشین را مشخص می کنیم و همچنین با کمک کلیدهای کیبورد برای جهت های مختلف ماشین، مانند دنده عقب حرکت تعریف میکنیم. با زدن دکمه استارت ماشین در نقطه شروع حرکت قرار می گیرد. برای ایجاد انمیشین یک دوربین تعریف میکنیم و برای با لینک دوربین و تارگت به ماشین میتوان برای ماشین یک انمیشینی ساخت که دوربین همراه با حرکت ماشین تغییر حرکت دهد.

لومیون یک نرم افزار عالی در زمینه انیمیشن سازی و رندر های فضای خارجیست و بدون اغراق لومیون نسبت به کرونا در بحث انیمیشن سازی سرعت بسیار بالایی دارد اما در بحث کیفیتیی فقط در خارجی لومیون سرعت ساخت و تولید یک فضای خارجی عالی دارد و در بخش کیفیت رندر فضای خارجی لومیون ۹ براحتی میتواند با کرونا رقابت کند.

پلاگین ساخت انمیشین در تری دی مکس را می توانید از اینجا دانلودکنید.
شما را به دیدن این آموزش هیجان انگیز دعوت میکنیم.
[aparat id=”RrPfd”]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب