نحوه استفاده از تکسچر های پارامتریک در لومیون ۹

نحوه استفاده از تکسچر های پارامتریک در لومیون ۹

در فیلم تکنیکال رایگان زیر، میلاد کمباری مدرس پک آموزش لومیون ۹ شما را با نحوه استفاده از تکسچر های پارامتریک در Lumion 9  آشنا می کند. در پترن پارامتریک به دنبال این هستیم تا نور از داخل پترن عبور کند. این خالی شدن پترن هم به روشن شدن فضای داخلی کمک میکند و هم از داخل دید به فضای بیرون خواهیم داشت.

نکته مهم در انتخاب تکسچر آلفا این است که این تکسچر سیاه و سفید است و از بخش سیاه رنگ است که نور عبور میکند و بخش سفید رنگ جسم صلب است و نور از آن نمی گذرد. با استفاده از چنل های نرم افزار فتوشاپ تکسچر آلفا ساخته می شود. تکسچر ساخته شده با پسوند مشخص شده را وارد فضای لومیون می کنیم. نوع پسوند انتخابی برای ساخت تکسچر آلفا مهم می باشد.  با استفاده از تنظیمات لومیون نور از داخل پترن ایجاد شده عبور می کند. و می توان برای حرکت نور یک انیمیشن جذاب نیز ساخت.

لومیون ۹ چیست؟

لومیون ۹ جدید ترین ورژن از این نرم افزار میباشد. لومیون نرم افزار قدرمتندی است که برای شبیه سازی فضاهای داخلی و خارجی پروژه های معماری استفاده می شود.

لومیون برای رندر صحنه های تک فریم و ساخت انیمشین در زمان کوتاه قابلیت بالایی  دارد، مدلسازی خود را در یکی از نرم افزارها انجام داده و به سرعت در لومیون ( Lumion ) رندر بگیرید. رویکرد این نرم افزار درجهت افزایش کیفیت زمان رندر و کم شدن زمان رندر می باشد.

شما رو به دیدن این آموزش جذاب و کاربردی دعوت مییکنیم.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب