آموزش ساخت Dynamic Volume Light در After Effects

آموزش ساخت Dynamic Volume Light در After Effects

این فیلم پنجمین آموزش از جشنواره آموزش های رایگان است که در آن محمد مهدی محمدی به آموزش ساخت آموزش ساخت Dynamic Volume Light در After Effects می پردازد. این فیلم یک آموزش کاربردی است که به آموزش افتر افکتز معماری ( برای اولین بار در ایران) می پردازد. در این آموزش قصد داریم Volume Light ها را بر روی تصویر ایجاد نماییم. برای درک بهتر از Volume Light بهتر است که یکسری تصاویر به عنوان رفرنس انتخاب کنیم و رفتار نور را در رفرنس بررسی کنیم.

در افتر افکتز یک لایه سالید با رنگ سفید ایجاد میکنیم. به منظور ایجاد Volume Light نیازمند ساخت یک چنل آلفا هستیم و مرز چنل آلفا تعیین کننده شکل Volume Light است. با استفاده از افکت بلر که در فیلم به آن اشاره شده بر روی شکل ایجاد ایجاد شده یک بلر ایجاد می نماییم و این افکت، افکت تعیین کننده Volume Light است. با جابجا کردن نقطه مرکزی افکت یک مخروط بدست می آید و اندازه و زاویه آن را می توان تغییر داد و در نتیجه شکل این چنل آلفا تعیین کننده شکل Volume Light است.

حال بر روی یک تصویر میخواهیم  Volume Light ایجاد کنیم. طبق شکل پنجره یک ماسک ایجاد می کنیم و از آنجایی که مرز چنل آلفا تعیین کننده شکل Volume Light است، پنجره را دقیق انتخاب می کنیم. افکت بلر را به پنجره انتخابی می دهیم. با جابجا کردن مرکز افکت نور ورودی را به سمت داخل فضا هدایت می کنیم.

شما را به دیدن این آموزش جذاب دعوت میکنیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب