ساخت Displacement با استفاده از Z-Depth

ساخت Displacement با استفاده از المنت Z-Depth

این فیلم یک آموزش رایگان است و توسط میلاد کمباری مدرس پک آموزش کرونا ارائه شده است و به ساخت Displacement با استفاده از المنت Z-Depth پرداخته شده است.

در این آموزش من با استفاده از المنت Zdepth یک Displacement فوق العاده رو درست میکنم، و همچنین در این آموزش میتونید فرق بین کیفیت تکسچر PNG در مقایسه با JPEG رو بخوبی مشاهده کنید
البته درست است که حجم تصاویر PNG بسیار بالاست ولی در موارد خاص که نمونه آن را در این فیلم مشاهده خواهید کرد حتما باید از فرمت های PNG استفاده کرد ، که با دیدن این فیلم دلیل آنرا متوجه خواهید شد ، موتور مورد استفاده در این تمرین Corona میباشد.

تکسچری که در این فیلم به عنوان تکسچر Displacement استفاده میشود با المنت Zdepth است که از تکسچرهای شرکت arroway می باشد. این شرکت محصولی به نام Gravel دارد و هر کدام از تکسچرهای این مجموعه شامل  Normal , reflect, Diffuse  , bump , displacement  می باشد. تکسچر Zdepth  که برای ساخت دیسپلیسمنت استفاده می شود یک تکسچر سیاه و سفید است و جایی که سیاه است دارای عمق بیشتر و جایی که سفید است دارای برجستگی بیشتر می باشد. با استفاده از خاصیت اینتراکتیو کرونا میزان برجستگی دیسپلیسمنت را کنترل میکنیم.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب